درخواست معاون نخست وزیر اوکراین از اپل برای سرویس ندادن به روسیه

میخایلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین ، نامه‌ای سر گشاده‌ای به تیم کوک نوشته و از مدیر عامل اپل خواسته تا خدمات این کمپانی به روسیه را متوقف کند، چون روسیه وحشیانه‌ترین حمله نظامی در عصر مدرن را عملیاتی کرده است.

من با تیم کوک، مدیر عامل اپل تماس گرفتم تا فروشگاه‌های اپل برای شهروندان فدراسیون روسیه بسته شود و از بسته تحریمی دولت ایالات متحده آمریکاحمایت کنم. اگر با داشتن یک رئیس جمهور قاتل موافق هستید، تنها باید به سایت روسیه ۲۴ راضی باشید.

روسیه ۲۴ یک رسانه خبر روسی زبان است که از سال ۲۰۰۶ مشغول به فعالیت می‌باشد. در ادامه نامه معاون نخست وزیر اوکراین به اپل آمده است:

فدراسیون روسیه (نام رسمی روسیه) یک حمله نظامی گمران کننده و کاملا ظالمانه به کشور من انجام داده است. فقط تصور کنید، در سال ۲۰۲۲، موشک‌های کروز به محله‌های مسکونی، مهد کودک‌ها و بیمارستان‌ها در قلب اروپا حمله می‌کنند.

نیروهای مسلح و شهروندان تا آخر از اوکراین دفاع می‌کنند. تمام دنیا با اعمال تحریم‌ها با متجاوز مقابله می‌کنند، دشمن باید متحمل خسارت قابل توجهی شود. اما ما به حمایت شما نیاز داریم – در سال ۲۰۲۲ فناورین مدرن شاید بهترین پاسخ به تانک‌ها، پرتابگرهای راکت متعدد و موشک باشد.

من از شما درخواست می‌کنم و مطمئن هستم نه تنها می‌شنوید بلکه هر کاری که ممکن است برای محافظت از اوکراین، اروپا و در نهایت کل جهان دموکراتیک در برابر تهاجم خونین استبدادی انجام می‌دهید – تا توقف عرضه خدمات و محصولات به فدراسیون روسیه، از جمله مسدود کردن دسترسی به اپ استور.

ما مطمئن هستیم چنین اقداماتی به جوانان و فعالان روسیه انگیزه می‌دهد تا فعالانه تهاجم نظامی ننگین را متوقف نمایند.

با احترام،

میخایلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین

توقف سرویس‌های اپل و یا گوگل برای دستگاه‌های روسی تاثیر زیادی در اقتصاد و قابلیت‌های ارتباطی این کشور می‌گذارد. با این حال مشخص نیست که آیا اپل و گوگل چنین اقدامی را در برنامه قرار می‌دهند.

درخواست اوکراین از اپل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.