اپل ۴۴ درصد درآمد جهانی گوشی‌های هوشمند را در سال ۲۰۲۱ به دست آورده است

بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و اپل سهم زیادی از درآمد این بازار را به دست آورد. طبق داده‌های جمع آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research، درآمد غول کوپرتینویی نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته که در درجه اول به لطف محبوبیت آیفون ۱۳ است.

این گزارش نشان می‌دهد که درآمد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ به ۴۴۸ میلیارد دلار رسید که ۷ درصد بیشتر از درآمد ۳۸۲ میلیاردی سال ۲۰۲۰ بود. نکته قابل توجه اینجاست که اپل با وجود اینکه تنها ۱۷ درصد گوشی‌های هوشمند دنیا را فروخته، اما ۴۴ درصد درآمد را به خود اختصاص داده است. میانگین قیمت فروش این شرکت نیز ۱۴ درصد افزایش داشته است. این عدد به لطف محبوبیت مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ در سال ۲۰۲۱ برابر ۸۲۵ دلار بوده است.

همچنین بخوانید:

لازم به ذکر است اپل سهم بازار خود را در بازارهای نوظهور و رقابتی جنوب شرق آسیبا مانند هند، تایوان و ویتنام افزایش داده است. درآمد این شرکت ۳۵ درصد افزایش یافت و از ۱۴۶ میلیارد سال ۲۰۲۰ به ۱۹۶ میلیارد رسیده است. طبق این گزارش، از تمام دستگاه‌های سال ۲۰۲۱ حدود ۴۰ درصد آن‌ها مجهز به ۵G بوده‌اند از جمله سری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ که نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است.

سامسونگ به طور قابل توجهی از اپل عقب‌تر است. ۷۲ میلیارد دلار از درآمد ۴۴۸ میلیاردی دلار سهم این کمپانی کره‌ای می‌باشد که البته ۱۱ درصد افزایش را نسبت به سال قبلی داشته است. میانگین قیمت فروش آن نیز با رشد ۵ درصدی به ۲۶۳ دلار رسیده است که بسیار کمتر از اپل می‌باشد. این شرکت تحقیقاتی رشد سامسونگ را به خاطر گوشی‌های هوشمند تاشو ۵G می‌داند.

از طريق Counterpoint Research
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.