صدای بلند ایرپاد به پرده گوش یک پسر بچه آسیب زده است

شاید نام هشدار امبر را شنیده باشید. این هشدار برای جلب توجه همه برای کودک گم یا دزدیده شده در آمریکا طراحی گردیده است (برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید). با پخش این صدا شاید بتوان از یک فاجعه جلوگیری کرد و قبل از اینکه دیر شود، به دزدیده شدن یک کودک رسیدگی نمود اما حالا در ایرپاد باعث به آسیب به گوش یک کودک شده است. زمانی که یک کودک گم یا دزدیده شود، آژانس‌های دولتی آمریکا از طریق اپراتورها این هشدار را پخش می‌کنند تا مردم آن محدوده شاید کمکی نمایند.

این هشدار بسیار بلند است و باعث شده که یک خانواده از اپل خاطر شکایت کند. پسر ۱۲ ساله آن‌ها وقتی ایرپاد در گوش داشته یک هشدار Amber شنیده و به خاطر بلندی صدا پرده گوشی وی پاره گردیده است. این نوجوان ۱۲ ساله در اسناد حقوقی با عبارت B.G شناخته می‌شود در حال تماشای نتفلیکس در آیفون خود بوده و از ایرپاد برای گوش دادن به صدا استفاده می‌کرده است. در همین حال هشدار Amber به صدا درآمده است.

طبق گزارش، پرده گوش این پسر پاره شده و به حلزون گوش وی آسیب رسیده و نهایتا منجر به از دست دادن دائمی شنوایی یک گوش گردیده است. بعد از گذشت دو سال از این حادثه، پسر دچار سرگیجه، وزوز گوش و حالت تهوع شده است. همچنین بخوانید: شکایت از اپل در روسیه به خاطر توقف سرویس Apple Pay .

در شکایت مطرح شده که: اپل به کاربران هشدار نداده است که هنگام استفاده از ایرپاد احتمال کاهش شنوایی و آسیب رسیدن به گوش وجود دارد. همچنین ادعا شده اپل لوازم جانبی صوتی معیوب تولید می‌کند که هنگام پخش به طور خودکار صدا را کاهش نمی‌دهد. در گذشته نیز کاربران در مورد صدای بلند هشدار امبر در ایرپاد ناراضی بودند.

احتمالا اپل در این دادگاه شکست می‌خورد و مجبور به پرداخت غرامت نسبتا بالایی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.