اپل رسما تایید کرد: سری آیفون ۱۲ با تاخیر عرضه خواهد شد

اپل درآمد خود برای سه ماهه سوم مالی سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و برآورد بازار آینده را برای سهام داران تشریح کرد. به خاطر شیوع ویروس کرونا فروش مک و آیپد بیشتر شده چون بسیاری از افراد کار خود را از منزل انجام می‌دهند. این شرکت از فروش خوب آیفون و گجت‌های پوشیدنی خود نیز خبر داد. همچنین رسما تایید کرد که عرضه سری آیفون ۱۲ تا چند هفته به تعویق خواهد افتاد.

در کنفرانس تلفنی، مدیر ارشد مالی اپل، لوکا ماستری، اعلام کرد که عرضه آیفون ۱۲ کمی دیرتر از حد معمول خواهد بود. این یک تایید نادر از طرف اپل است زیرا معمولا اپل چیزی از چارچوب زمانی عرضه محصولاتش نمی‌گوید. با این حال از آنجایی که آیفون بخش بزرگی از درآمد اپل را تشکیل می‌دهد و ویروس کرونا بر زنجیره تامین اپل تاثیر زیادی گذاشته، این شرکت مجبور به دادن اطلاعاتی در رابطه با تاخیر در عرضه نسل بعدی آیفون شد.

ماستری گفت: «همانطور که می‌دانید سال گذشته ما در اواخر ماه سپتامبر فروش آیفون جدید را شروع کردیم. امسال انتظار داریم که عرضه چند هفته بعد انجام شود.» در قسمت پرسش و پاسخ کنفرانس تلفنی از مدیر ارشد مالی اپل خواسته شد نظرش را درباره عرضه آیفون‌های جدید اعلام کند و وی مجددا همین پاسخ را داد.

سری آیفون ۱۱ در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه شد و تاخیر حداقل سه هفته‌ای یعنی سری آیفون ۱۲ در بهترین شرایط در اواسط اکتبر _اواخر مهر ماه_ به بازار می‌رسد. قبل از اشاره اپل، کوالکام هم گفته بود که در سه ماهه سوم مالی این شرکت تاخیر در عرضه یک تلفن هوشمند کلیدی با قابلیت اتصال ۵G روی درآمدش تاثیر گذار است. این اولین باری نیست که عرضه مدل‌های جدید آیفون با تاخیر مواجه می‌شود.

طبق گزارشات قبلی اپل امسال چهار مدل آیفون ۱۲ معرفی می‌کند. آیفون ۱۲ با صفحه نمایش ۵.۴ اینچی، آیفون ۱۲ مکس یا پلاس با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۲ پرو  با صفحه نمایش ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۲ پرو  مکس با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی، اعضای خانوادی سری ۱۲ هستند. گفته می‌شود تمامی آیفون‌ها با پشتیبانی از ۵G، صفحه نمایش اولد، تراشه A14 و دوربین‌های بهبودی یافته عرضه می‌شوند. پیش بینی می‌شود آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس با دوربین دوگانه و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس با دوربین سه گانه و اسکنر LiDAR عرضه شوند.

همچنین بخوانید:

از طريق Apple
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.