سری آیفون ۱۴ به لطف تراشه‌های جدید ۵G باتری بهتری دارد

سری آیفون ۱۴ با تراشه ۵G جدید خود که توسط TSMC تولید می‌شود، عمر باتری بهتری نسبت به سری آیفون ۱۳ دارد که عملکرد چشمگیری را داشته است. طبق گزارش جدید، این دستگاه‌ها از اتصال Wi-Fi 6E نیز پشتیبانی می‌کنند.

نشریه تایوانی Economic Daily News گزارش داده که کارخانه تولید تراشه این کشور، TSMC، سفارش اپل برای تولید تراشه فرکانس رادیویی ۵G آیفون ۱۴ را به دست آورده است. طبق اطلاعات این نشریه، کمپانی TSMC تراشه را با استفاده از فناوری ۶ نانومتری خود که سال گذشته معرفی شد، تولید می‌کند.

استفاده از این فناوری تولید، منجر به کوچک‌تر شدن تراشه به همراه مصرف کمتر آن می‌شود. با کوچک شدن این تراشه فضا برای قطعات دیگر مانند باتری در سری آیفون ۱۴ باز می‌گردد. با باتری بزرگتر و کارایی بهتر تراشه ۵G، سری آیفون ۱۴ می‌تواند عمر باتری بهتری را نسبت به نسل قبلی خود ارائه دهد.

در مقایسه با Wi-Fi 6، پروتکل Wi-Fi 6E عملکرد بهتر، تاخیر کمتر، تداخل کمتر، انتقال داده سریع‌تر و پشتیبانی از باند وای-فای ۶GHz علاوه بر باندهای استاندارد ۲.۴GHz و ۵GHz را ارائه می‌دهد.

این گزارش آورده که TSMC کل سفارش ۵G را به دست آورده و کارخانه تولید تراشه سامسونگ را شکست داده است. در همین حال گزارش‌های دیگر ادعا می‌کنند که اپل تصمیم گرفته از مودم اسنپدراگون X65 5G در سری آیفون ۱۴ استفاده کند. در سال ۲۰۱۹ توافقی برای استفاده از مودم X60 در سری آیفون ۱۳ و مودم اسنپدراگون X65 در آیفون ۲۰۲۲ بین اپل و کوالکام صورت گرفت. انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ اپل از مودم اختصاصی خود در آیفون استفاده نماید.

سری آیفون ۱۳ به طور قابل توجهی عمر باتری بیشتری نسبت به نسل قبلی داشتند و آیفون ۱۳ پرو مکس بهترین عملکرد باتری را در تمامی پرچمداران حال حاضر ارائه می‌دهد. اگر تراشه جدید ۵G بتواند عمر باتری را افزایش دهد، کار رقبا برای رسیدن به اپل سخت‌تر می‌شود.

گزارشی اخیرا منتشر شده که اپل تولید آزمایشی آیفون ۱۴ پرو را آغاز کرده است. انتظار شما در زمینه باتری از نسل بعدی آیفون چیست؟

از طريق UDN
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.