اپل از کارگردان فیلم طنز شکایت کرد!

اپل که سودآورترین شرکت جهان است، دائما با طرف‌های مختلف درگیر دعاوی حقوقی است که اغلب به خاطر حق اختراع یا برند می‌باشد. ما طی سال‌های گذشته درگیری‌های حقوقی عجیبی را از اپل شاهد بودیم، مانند زمانی که از یک تعمیرگاه گمنام تلفن نروژی شکایت کرد یا سال گذشته که به سراغ افشاگران چینی رفت. حتی از یک فروشگاه مواد غذایی به خاطر استفاده از لوگوی گلابی و از یک تابلوی مسیر دوچرخه سواری شکایت نمود و اپل این بار به سراغ یک کارگردان فیلم کمدی رفته است.

واسیل موسکالنو یک کارگردان اوکراینی است که ۱۲۰ هزار دلار در یک کمپین Kickstarter برای توسعه و عرضه یک کمدی اکشن جمع آوری کرده که حاصل آن یک فیلم ابرقهرمانانه کودکان خواهد بود.

نام این فیلم APPLE-MAN (مرد سیبی) است که اسم شخصیت اصلی فیلم نیز می‌باشد. چیزی که APPLE-MAN را از سایر فیلم‌های ابرقهرمانی جدا می‌کند، ماموریت اجتماعی آن است که سبک زندگی سالم را ارائه می‌دهد.

این فیلم داستان یک ابر قهرمان را روایت می‌کند که از ترکیب DNA انسان و یک سیب به وجود آمده است. APPLE-MAN با دستیار خود به نام Cherry Woman (زن گیلاسی) با دکتر برگرمن (مرد برگری) شرور مبارزه می‌کند تا دنیا را نجات دهد.

اپل از این فیلم قبل از اکران در سینما شکایت کرده است و وکلای آن نگران هستند که نام این فیلم به برند اپل ضربه بزند و یک دادخواست ۴۶۷ صفحه‌ای در این رابطه تهیه کرده‌اند!

آقای موسکالنو از ایده طنز ابرقهرمانی خود کوتاه نمی‌آید و این مسئله تبلیغات فوق‌العاده‌ای را برای وی به همراه داشته است.

شخصیت اصلی فیلم دارای قدرتی فوق‌العاده برای معلق کردن سیب‌ها می‌باشد و این مسئله از نظر اپل برای برند آن عواقب پیش بینی نشده‌ای دارد. نظر شما درباره این شکایت چیست؟ حق را به اپل می‌دهید؟

از طريق iPhone in Canada
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.