اپل در iOS 15.4 اجازه ارسال نوتیفیکیشن به وب اپلیکیشن ها می‌دهد

با توجه به محدودیت‌های اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی، وب اپلیکیشن‌ها یا همان نسخه وب برنامه‌ها در ایران بسیار محبوب هستند. با این حال یک وب اپلیکیشن امکان ارسال نوتیفیکیشن را برای کاربران ندارد اما به تازگی در iOS 15.4 تنظیماتی اضافه شده و این رویه تغییر می‌کند.

نوتیفیکیشن‌های وب در macOS رایج هستند اما اپل تا کنون توسعه دهندگان را برای استفاده از این ویژگی در iOS منع کرده است. به تازگی اولین نسخه آزمایشی iOS 15.4 و iPadOS 15.4 منتشر شده است. در این به روزرسانی نرم افزاری، گزینه جدیدی به نام Push API در صفحه Experimental Settings اضافه شده است که نشان می‌دهد نوتیفیکیشن‌ها وب به زودی در آیفون در دسترس خواهند بود.

یکی از توسعه دهندگان به نام Maximiliano Firtman در این رابطه گفته که اپل گزینه آن را اضافه کرده ولی پیاده سازی هنوز صورت نگرفته است. بنابراین سافاری هنوز برای ارسال نوتیفیکیشن درخواست مجوز نمی‌کند. گزینه Push API می‌توانید آغاز تغییر مهمی برای وب اپلیکیشن‌ها باشد تا مانند اپلیکیشن‌های معمولی بتوانند نوتیفیکیشن ارسال نمایند.

علاوه بر این یک گزینه دیگر نیز در آخرین نسخه آزمایشی iOS و iPadOS مشاهده شده است. این گزینه Built-In Web Notifications نام دارد که هنوز فعال نیست. توسعه دنده iOS درباره در دسترس نبودن API گفته که اپل ممکن است هنوز در حال تکمیل API باشد و در نسخه‌های بعدی آزمایشی بتوانیم کادر درخواست مجوز را مشاهده کنیم. همچنین ممکن است برخی الزامات ناشناخته مانند تعامل کاربر با سایت وجود داشته باشد تا از کاربر اجازه ارسال نوتیفیکیشن خواسته شود.

اگر امکان ارسال نوتیفیکیشن در اختیار وب اپلیکیشن های iOS قرار گیرد، یک مزیت مهم برای کاربران ایرانی است.

از طريق firt.dev
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.