FBI نرم افزار جاسوسی پگاسوس را خریداری کرده است

قبلا گزارش شده بود که چندین کشور از نرم افزار جاسوسی پگاسوس علیه شهروندان خود، بدون در نظر گرفتن پیامدهای غیر قانونی آن، استفاده می‌کنند. اکنون گزارشی منتشر شده که FBI هم این جاسوس افزار را برای استفاده در برنامه‌های نظارتی خود در آمریکا خریداری کرده است.

مجله نیویورک تایمز نتایج تحقیق یک ساله در مورد NSO Group، شرکت مسئول پگاسوس را منتشر کرده است. طبق این گزارش ایالات متحده آمریکا از این جاسوس افزار به عنوان یک ابزار نظارتی پیشرفته استفاده کرده است. ظاهرا FBI نرم افزار پگاسوس را در سال ۲۰۱۹ خریداری کرده است. سازندگان آن همچنین نمایشی از فانتوم، ابزار جدیدی که قادر به هک کردن تلفن‌های همراه در آمریکا است به مقامات اجرایی ارائه نموده‌اند.

طبق گزارشات، پس از خرید FBI و وزارت دادگستری آمریکا دو سال در مورد به کارگیری و گسترش فانتوم فکر کردند. علاوه بر این در تابستان ۲۰۲۱ بود که سازمان‌های دولتی تصمیم گرفتند که از ابزارهای جاسوسی NSO Group استفاده نکنند. نیویورک تایمز گزارش داده که این نرم افزار جاسوسی خطرناک هنوز در اختیار FBI است و در یک مرکز در نیوجرسی نگهداری می‌شود.

اپل چندی پیش از NSO Group برابر هدف قرار دادن کاربران آیفون شکایت کرد. در این شکایت اپل به دنبال دستور دائمی برای منع استفاده از خدمات و محصولات NSO Group است. بعد از آن گزارشاتی منتشر شد که کمپانی اسرائیلی در حال بررسی تعطیلی عملیات توسعه نرم افزارهای جاسوسی یا فروش واحد تجاری خود است.

مشخص نیست که آیا FBI از پگاسوس و فانتوم علیه شهروندان خود استفاده کرده یا خیر.

از طريق New York Times
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.