شکایت اپل از سازندگان اسرائیلی پگاسوس

اپل علیه شرکت اسرائیلی NSO Group شکایتی را مطرح کرده که مسئول توسعه جاسوس افزار پگاسوس است. این جاسوس افزار کاربران آیفون و مک را هدف قرار می‌گیرد و اپل به منظور محافظت از مشتریان خود در برابر آسیب‌های بیشتر، به دنبال یک دستور دائمی برای ممنوعیت استفاده از محصولات و خدمات NSO Group است.

NSO Group مسئول توسعه نرم افزارهای جاسوسی محبوب آیفون و مک است که برای روزنامه نگاران و مدیران ارشد دولت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این دادخواست جزئیاتی در مورد اکسپلویت FORCEDENTRY نیز ارائه شده است که پگاسوس از آن برای نفوذ به دستگاه قربانی استفاده می‌کرد.

اپل به کاربرانی که با استفاده از اکسپلویت FORCEDENTRY هدف قرار گرفته شده‌اند، اطلاع رسانی خواهد کرد. همچنین این رویه را برای تمامی حملات جاسوس افزارهای تحت حمایت دولت که در آینده مشخص می‌شود، انجام می‌دهد.

همچنین بخوانید:

اپل در بیانیه مطبوعاتی خود گفته که بر اساس یافته محققان، سایر پلتفرم‌های تلفن همراه ۱۵ برابر بیشتر از آیفون آلوده به بد افزار هستند و تنها ۲ درصد بد افزارها دستگاه‌های iOS را هدف قرار می‌دهند. علاوه بر این، اپل چندین محافظ امنیتی جدید در iOS 15 تعبیه کرده و تا کنون هیچ مدرکی دال بر حمله موفقیت آمیز علیه دستگاه‌های دارای iOS 15 مشاهده نکرده است.

اپل همچنین قصد دارد از گروه Citizen Lab با کمک‌های فنی، اطلاعات تهدید و مهندسی، حمایت کند. همچنین ۱۰ میلیون دلار بودجه به همراه هرگونه خسارتی که از این شکایت به سازمان‌های فعال در زمینه تحقیقات و حمایت از سایبری وارد شود را، برای کمک پرداخت خواهد کرد.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.