آیا مک بوک نیاز به صفحه نمایش لمسی نیاز دارد؟

با وجود اینکه برخی تفاوت‌ها در iOS، iPadOS و macOS حذف شده‌اند، اما مدیران اپل همچنان قصد ندارند که این سیستم عامل‌ها را ادغام کنند. این یعنی مک همچنان مک خواهد بود و آیپد چیزی است که iPadOS آن را تعریف می‌کند. البته این سیاست شاید در ادامه راه  تغییر کند اما در حال حاضر اپل اقدامی برای آن انجام نداده است. اما باید انجام دهد؟ ایده مک بوک با صفحه نمایش لمسی کجا جا دارد؟

اگر شایعات به حقیقت تبدیل شوند، ما در آستانه رونمایی از مک بوک پرو جدید هستیم. احتمالا در این مک نسخه جدید پردازنده سری M حضور دارد و با اطمینان می‌توان گفت اغلب مردم به دنبال این تغییر هستند. البته شاید تاچ بار لمسی نیز از مک بوک پرو بعدی حذف می‌شود و باید با آن خداحافظی کنیم.

همچنین بخوانید:

مک بوک پرو بعدی ۱۴ و ۱۶ اینچی از تراشه M1X بهره می‌برند که رم بالا را در کنار حافظه‌های  داخلی مختلف به همراه دارند. این لپ تاپ‌ها از شارژر مگ سیف پشتیبانی می‌کنند و دارای اسلات کارت حافظه SD و پورت HDMI نیز هستند.

ما به تازگی شنیده‌ایم که این لپ تاپ‌های جدید با ناچ همراه هستند؛ البته بعید به نظر می‌رسد اما غیر ممکن نیست. حضور ناچ احتمالا شما را به یاد فیس آیدی می‌اندازد اما این ویژگی در مک بوک پرو بعدی حضور ندارد حتی اگر ناچ اضافه گردد.

جدای از همه این موارد، یک ویژگی است که بسیاری از کاربران ناآشنا با مک فکر می‌کنند لپ تاپ‌های اپل به آن مجهز هستند: صفحه نمایش لمسی. نبود صفحه نمایش لمسی در مک با حضور دستگاه‌های جدیدی مانند Surface Pro 8 بیشتر احساس می‌شود. اما این می‌تواند باعث افت فروش مک شود؟ بعید است، آن هم با حضور تراشه‌های جدید اختصاصی اپل.

مطمئنا اگر صاحب مک هستید، خودتان یا اطرافیان حداقل یکبار برای لمس صفحه نمایش آن اقدام کرده‌اید. به خصوص اگر صاحب یک آیپد نیز هستید و شاید صفحه نمایش لمسی مک ایده بدی نباشد. اما حضور صفحه نمایش لمسی می‌تواند از چند جهت بد باشد: اول اینکه طبیعتا قیمت دستگاه را به طور قابل توجهی بالا می‌برد و از سوی دیگر می‌تواند منجر به افزایش ضخامت آن گردد. با این شرایط چند درصد از کاربران حاضرند قیمت و اندازه را قربانی صفحه نمایش لمسی کنند؟

نظر شما در این باره چیست؟ با شرایط فعلی اپل احتمالا دیر یا زود به سراغ تولید لپ تاپ با صحفه نمایش لمسی می‌رود اما شاید یک نسخه گران قیمت‌تر و با نام مک بوک پروِ پرو، با صفحه نمایش لمسی همراه گردد!

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.