گزارش جدید در مورد آیپد ایر اولد ۲۰۲۲ و آیپد پرو ۱۱ اینچی mini-LED

از ماه جولای گزارش‌هایی در مورد معرفی آیپد ایر با صفحه نمایش اولد در سال ۲۰۲۲ داشته‌ایم که طبق اطلاعات جدید، این اتفاق نمی‌افتد! طبق شایعات قبلی، آیپد ایر در سال ۲۰۲۲ به صفحه نمایش اولد مجهز می‌گردد اما مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، ادعا می‌کند که ساکنین کوپرتینو این طرح را کنار گذاشته‌اند.

کو در ماه مارس گفت که آیپد ایر و آیپد اقتصادی به صفحه نمایش اولد مجهز می‌شوند و فناوری mini-LED برای مدل گران قیمت آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی حفظ می‌شود. این ادعا از سوی دیجی تایمز نیز تایید شد.

همچنین بخوانید:

در ماه جولای Display Supply Chain Consultants در گزارشی ادعا کرد که اولین آیپد ایر اولد تا سال ۲۰۲۳ عرضه نخواهد شد.

کو همچنین گفته که آیپد ایر ۲۰۲۲ با صفحه نمایش TFT-LCD همراه است. ظاهرا این تصمیم به دلیل نگرانی‌های عملکرد و هزینه آن است. کو در مورد استفاده از پنل اولد در آیپد ایر ۲۰۲۳ اظهار نظری نکرده است، اما با توجه به این که الجی در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی روی این فناوری کرده و قبلا شایعه شده بود پنل اولد برای آیپدهای ۲۰۲۳ تولید می‌کند و همچنین سامسونگ نیز سرمایه گذاری بیشتری نموده، باید حضور این صفحه نمایش در آیپد ایر ۲۰۲۳ را تقریبا قطعی بدانیم.

چند روز پیش نیز The Elec کره جنوبی همین ادعا را کرد. طبق ادعای این منبع، سامسونگ پنل‌های اولد را برای مدل ۱۰.۸۶ اینچی تولید نمی‌کند. چون اپل درخواست یک نوع ساختار را داشته که روشنایی بیشتر و عمری چهاربرابری را به همراه داشته اما سامسونگ اصرار داشته از نوع دیگری استفاده کند.

کو همچنین گفته که آیپد پرو ۱۱ اینچی ۲۰۲۲ با صفحه نمایش مینی-LED همراه خواهد بود. این صفحه نمایش در کنار تراشه M2، آیپد پرو را همچنان به عنوان بهترین تبلت بازار معرفی می‌کند. انتظار می‌رود نسل بعدی مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی نیز از این فناوری استفاده کنند.

این تحلیلگر همچنین می‌گوید که دستگاه‌های نازک‌تر، سبک‌تر و انعطاف پذیر، اصلی‌ترین محصولات سه تا ۵ سال آینده انواع تبلت خواهند بود. گفته می‌شود اپل در حال کار بر روی یک دستگاه تاشو است، اما انتظار نمی‌رود که تا قبل از سال ۲۰۲۴ عرضه شود.

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.