آیپد پرو ۲۰۲۲ با تراشه M2 و پشتیبانی از مگ سیف در پاییز رونمایی می‌شود

اپل در رویداد اخیر خود به نام Peek Performance، از آیپد ایر ۵ با تراشه M1 رونمایی کرد اما خبری از آیپد پرو جدید نبود. مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین خبرنامه خود گفته که آیپد پرو جدید احتمالا در پاییز سال جاری (۲۰۲۲) رونمایی و وارد بازار خواهد شد.

آیپد پرو آخرین تغییرات رادیکالی را در سال ۲۰۱۸ تجربه کرد، حاشیه‌های باریک‌تر، صفحه نمایش لبه به لبه، پورت USB-C برای خروجی ۴K HDR. در سال ۲۰۲۱ آیپد پرو با تراشه M1، پشتیبانی از ۵G و صحفه نمایش Liquid Retina XDR به روز شد. با توجه خط زمانی عرضه آیپد پرو، به نظر می‌رسد اپل حدود ۱۳ تا ۱۶ ماه طول می‌کشد تا آیپد پرو جدید را عرضه کند. با این حال گورمن انتظار دارد که این فاصله تا ۱۹ ماه برای آیپد پرو بعدی افزایش یابد. وی می‌گوید که آیپد پرو ۲۰۲۲ بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر روانه بازار خواهد شد.

آیپد پرو ۲۰۲۲ از تراشه M2 اپل بهره می‌برد که گفته می‌شود همان پردازنده ۸ هسته‌ای M1 را دارد اما به دلیل فرآیند تولید ۴ نانومتری TSMC، کمی سریع‌تر از نسل قبلی خود خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که این دستگاه پردازنده گرافیکی ۹ و ۱۰ هسته‌ای داشته باشد، در حالی که M1 با ۷ و ۸ هسته همراه بود.

سال گذشته گزارش شده بود که آیپد پرو بازطراحی شده با پوشش پشتی شیشه‌ای و شارژ بی‌سیم همراه خواهد بود. با این حال گزارش‌های اخیر ادعا می‌کنند که طراحی با پشتی شیشه‌ای احتمالا رونمایی نمی‌شود، اگرچه حضور مگ سیف هنوز جز گزینه‌ها می‌باشد. آیپد پرو جدید احتمالا با پشتی آلومینیومی و لوگوی شیشه‌ای اپل باشد.

نظر شما در مورد آیپد پرو بعدی چیست؟ دوست دارید چه ویژگی‌های همراه آیپد پرو ۲۰۲۲ رونمایی شود؟

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.