به دلیل استقبال بد کاربران، اپل تولید آیفون SE 3 را کاهش می‌دهد

اپل اخیرا از آیفون SE 3 رونمایی کرده و گزارشات از زنجیره تامین حاکی از آن می‌باشد که این کمپانی در حال حاضر تولید این دستگاه را بین دو تا سه میلیون کاهش داده است.

این گزارش با استناد به منابع ناشناس مطلع منتشر شده و ادعا می‌کند اپل به دلیل تقاضای کم، تولید را کاهش می‌دهد و در ادامه گفته که کاهش تولید برای ایرپاد و سری آیفون ۱۳ نیز رخ می‌دهد. در گزارش مشخص نشده که کدام مدل‌های ایرپاد شامل کاهش تولید می‌شوند اما کاهش تولید سری آیفون ۱۳ را به تغییرات فصلی در تقاضا نسبت می‌دهد.

طبق این گزارش، اپل تولید آیفون SE 3 را در سه ماه آینده ۲۰ درصد در مقایسه با تولید سه ماهی فعلی کاهش می‌دهد. گفته می‌شود که جنگ اوکراین و روسیه، تورم احتمالی و تقاضای کم، دلایل اپل برای این کار هستند.

همچنین بخوانید:

مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل نیز این شایعه را تایید کرده است. این تحلیلگر در توییتی گفته که تقاضا برای آیفون SE 3 کمتر از حد انتظار است. او معتقد است که این تلفن چون پیش سفارشی دریافت نکرده، آنطور که اپل انتظار داشته پیش نرفته است.

کو در تازه‌ترین ادعای خود گفته که اپل ۱۵ تا ۲۰ میلیون دستگاه آیفون SE 3 را به جای ۲۵ تا ۳۰ میلیون که در گذشته پیش بینی کرده بود، تولید خواهد کرد.

دلیل کاهش تولید آیفون SE3 از سوی اپل تایید نشده و توضیحی نیز درباره آن نداده است. می‌توان این عدم استقبال را به طراحی قدیمی این دستگاه نسبت داد که مناسب یک گوشی در سال ۲۰۲۲ نیست، اگرچه از نظر پردازنده عملکرد بی‌نظیری دارد.

به نظر شما چرا تولید آیفون SE 3 کاهش یافته است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از طريق Nikkei Asia توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.