آیفون ۱۴ پرو با صفحه نمایش بلندتر و قابلیت اتصال به ماهواره همراه است

قبل از معرفی سری آیفون ۱۳، شایعاتی مبنی بر قابلیت این دستگاه برای اتصال به ماهواره منتشر شد. به این ترتیب کاربران برای برقراری تماس و ارسال مسیج نیازی به اتصال به اپراتور ندارند. با این حال در آن زمان نیز شایعات دقیق نبودند و این قابلیت را در سری آیفون ۱۳ مشاهده نکردیم. در حال حاضر طبق یک گزارش جدید، سری آیفون ۱۴ با قابلیت اتصال پیشرفته به ماهواره و صفحه نمایش بلندتر همراه است.

مدل جدید آیفون ۱۴ که با نام رمزی D27 و D28 شناخته می‌شود با اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچ عرضه می‌شوند. طبق این گزارش، آن‌ها احتمالا رزولوشن صفحه نمایش آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس را به ارث می‌برند. همچنین گفته شده که آیفون ۵.۴ اینچی جایی در سری جدید ندارد. مسئله‌ای که بیش از این نیز مطرح شده بود، چون آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۳ مینی با استقبال چندانی از سوی مصرف کنندگان روبرو نشدند.

با این حال آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس که با نام رمزی D73 و D74 شناخته می‌شوند، ممکن است صفحه نمایش‌های کمی بلندتر داشته باشند. این می‌تواند متناسب با طراحی جدید حفره دایره‌ای و بیضی شکل باشد که جایگزین ناچ می‌گردد.

علاوه بر این، منبع این گزارش استفاده از تراشه‌های متفاوت در مدل معمولی و پرو را تایید کرده است. این یعنی آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ مکس به تراشه A15 بایونیک مجهز می‌گردند و تراشه A16 به مدل‌های پرو محدود می‌شود. همچنین گمانه زنی‌هایی وجود دارد که اپل از تراشه A15X رونمایی می‌کند که هسته GPU اضافه و رم بیشتری به همراه دارد. بر اساس این اطلاعات، هر چهار مدل آیفون ۱۴ با ۶ گیگابایت رم عرضه می‌شوند.

به ادعای منبع، اپل همچنان روی ارتباط ماهواره‌ای آیفون با نام رمزی Stewie کار می‌کند. اما مشخص نیست که در آیفون ۱۴ شاهد قابلیت اتصال پیشرفته به ماهواره هستیم یا خیر. ظاهرا اپل تست‌های اولیه خود را برای ارسال پیام متنی از طریق ماهواره را انجام داده است.

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.