آیفون ۱۳ : برقراری تماس، ارسال پیامک و اتصال به اینترنت از طریق ماهواره !

مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام اپل، ادعا می‌کند که سری آیفون ۱۳ از ارتباط با ماهواره های مدار پایین زمین (LEO) پشتیبانی خواهد کرد. این ویژگی سری آیفون ۱۳ را قادر می‌سازد که حتی زمانی که به شبکه‌های تلفن همراه متصل نیست، تماس برقرار کند، پیامک بفرستد و حتی به اینترنت وصل گردد!

در حال حاضر هیچ تلفن هوشمندی با این قابلیت معرفی نشده است و گوشی‌های هوشمند موجود قابلیت اتصال به LEO را ندارند.

کو می‌گوید که اپل سخت افزار مورد نیاز ارتباط با ماهواره های LEO را در سری آیفون ۱۳ قرار داده  است و مشخص نیست که آیا ویژگی‌های مربوط به آن، در بخش نرم افزار نیز فعال گردند یا خیر. در مورد سخت افزار، اپل از نسخه سفارشی اسنپدراگون X60 استفاده کرده است.

همچنین بخوانید:

سازندگان اندرویدی نیز منتظر مودم اسپدراگون X65 این کمپانی خواهند بود که بتوانند به این فناوری دسترسی داشته باشند. کوالکام با Globalstar برای پشتیبانی مستقیم از باند n53 در مودم اسنپدراگون X65 همکاری می‌کند.

کوالکام همکاری نزدیکی با Globalstar داشته است و اپل می‌تواند از این همکاری برای اتصال ماهواره‌ای آیفون ۱۳ استفاده کند. این تحلیلگر معتقد است که در ساده‌ترین سناریو، اگر اپراتور کاربر با Globalstar  همکاری داشته باشد، کاربر می‌تواند مستقیما از سرویس ارتباط ماهواره‌ای Globalstar از طریق اپراتور استفاده کند.

کو معتقد است اپل می‌تواند در آینده اتصال LEO را به هدست واقعیت افزوده خود، اپل کار و سایر محصولات اینترنت اشیاء اضافه کند. اضافه شدن LEO به سری آیفون ۱۳ می‌تواند گامی بزرگ برای ایجاد تجربه کاربری نوآورانه باشد.

طبق شایعات، اپل سری آیفون ۱۳ را در ۲۳ شهریور طی یک رویداد مجازی معرفی می‌کند و پیش فروش آن نیز سه روز بعد رخ می‌دهد.

از طريق AppleInsider
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.