تست دوربین DXOMark : آیفون ۱۳ پرو در رده چهارم!

DXOMark دوربین آیفون ۱۳ پرو را مورد بررسی قرار داده و این دستگاه با امتیاز ۱۳۷ در رتبه چهارم رده بندی نهایی قرار گرفته است. امتیاز این دستگاه بیشتر از امتیاز به دست آمده توسط آیفون ۱۲ پرو است، اما طبق نظر DXOMark، نتوانسته گوشی‌های Mate 40 Pro+ هواوی، Mi 11 Ultra شیائومی و P50 Pro هواوی را شکست دهد. البته نکات مختلفی در این میان وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

آیفون ۱۳ پرو در آزمایشات ثبت عکس نمره ۱۴۴ و در فیلمبرداری ۱۱۹ را کسب کرد و بیشترین نمره از نظر فیلمبرداری را به خود اختصاص داد. از نظر زوم تنها توانست ۷۶ امتیاز به دست آورد و این باعث عقب افتادن از رقبا شد. اپل در سری آیفون ۱۳ پرو از سنسور زوم اپتیکال ۳ برابری استفاده می‌کند اما گوشی‌هایی مانند Mi 11 Ultra و Huawei’s P50، زوم اپتیکال ۵ تا ۱۰ برابری را ارائه می‌دهند.

همچنین بخوانید:

DXOMark در بررسی خود نوردهی دقیق هدف، تراز سفیدی قابل توجهی و توانایی ثبت جزئیات تحت هر شرایط نوری را نکات مثبت دوربین آیفون ۱۳ پرو عنوان کرده است. دامنه دینامیک محدود شده در صحنه‌های چالش برانگیز، نویز روشنایی در تمامی دوربین‌ها، لنز فلر و شبه، از جمله ایرادات دوربین آیفون ۱۳ پرو و البته آیفون ۱۳ پرو مکس هستند.

طبق این بررسی عملکرد کلی دوربین آیفون ۱۳ پرو شبیه به آیفون ۱۲ پرو است، اگرچه اپل در برخی از زمینه‌ها پیشرفت کرده است.

تست دوربین DXOMark آیفون 13 پرو

در زمینه ضبط ویدیو آیفون ۱۳ پرو با نمره ۱۱۹ در صدر جدول قرار گرفت و در مواردی مانند نگاشتن تن رنگی و فوکوس خودکار پیشرفت‌های قابل توجهی نسبت به آیفون ۱۲ پرو داشته است.

لازم به ذکر است که آیفون ۱۳ مینی در این آزمایش نمره ۱۳۰ را به دست آورده است.

بررسی‌های DXOMark طی سال‌های اخیر به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. این وب سایت تجربه کلی دوربین را در نظر نمی‌گیرد که به اندازه سایر مولفه‌ها مهم است. مسئله‌ای که آیفون نسبت به سایر گوشی‌ها برتری دارد.

نظر شما در مورد نمره آیفون ۱۳ پرو طبق بررسی DXOMark چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.