اسکرول ژله‌ای آیپد مینی ۶ ، یک مشکل نیست!

آیپد مینی ۶ یک به روزرسانی بزرگ نسبت به نسل قبلی محسوب می‌شود. صفحه نمایش بزرگتر، طراحی جدید، پشتیبانی از ۵G و تراشه A15، که در جدیدترین سری آیفون نیز حضور دارد. ما اخیرا به نقد و بررسی آیپد مینی ۲۰۲۱ پرداخته‌ایم و در بخش صفحه نمایش به مشکل آن هنگام اسکرول کردن اشاره داشتیم که در حال حاضر پیمایش یا همان اسکرول ژله‌ای نامیده می‌شود.

اپل به Ars Technica گفته که مشکل اسکرول ژله‌ای آیپد مینی ۶ رفتاری عادی برای صفحه نمایش‌های LCD است! اپل می‌گوید که صفحات LCD خط به خط رفرش می‌شوند و همین باعث تازه سازی با تاخیر کمی در بالا و پایین و در نهایت منجر به مسائلی هنگام اسکرول می‌شود.

واقعا اسکرول ژله‌ای یک مشکل برای آیپد مینی ۶ نیست؟!

این لحن، یعنی اپل برنامه‌ای برای حل مشکل ندارد و در به روزرسانی‌های نرم افزاری آینده امیدی به رفع آن نباید داشته باشیم.

البته اظهارات اپل از نظر فنی درست است اما به طور معمول این تاثیر در سایر دستگاه‌ها با صفحه نمایش LCD قابل توجه نیست.

این مشکل به گونه‌ای است که اغلب کاربران متوجه آن نمی‌شوند و البته برای کسانی که آن را می‌بینند، احتمالا آزار دهنده باشد. ما در آیپد نسل ۹ نیز صفحه نمایش LCD داریم ولی با این مشکل روبرو نیستیم و باور کردن توجیه اپل برای این موضوع، کمی سخت است.

اگر قصد خرید آیپد مینی ۶ را دارید، پیشنهاد می‌کنم آن را تست کنید و ببینید که آیا این مشکل برای شما مهم است یا خیر. البته باید گفت که اسکرول ژله‌ای فقط در حالت عمودی پیش می‌آید و هنگامی که آیپد مینی ۶ را افقی بگیرید، وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.