برنامه هواشناسی iOS 14 با الهام گرفتن از Dark Sky

اپل به تازگی اپلیکیشن هواشناسی محبوب Dark Sky را خریده است. پس از اعلام خبر، این پرسش مطرح شد که آیا سازنده آیفون اپلکلیشن Dark Sky را با برنامه هواشناسی iOS ادغام خواهد کرد یا خیر. اکنون یک طرح مفهومی منتشر شده که اگر اپل از طراحی Dark Sky در برنامه هواشناسی iOS 14 استفاده کند، نتیجه کار چه خواهد شد.

این طرح مفهومی توسط Parker Ortolani با ادغام رابط کاربری برنامه هواشناسی فعلی آیفون و Dark Sky به دست آمده است. در این طرح مفهومی همچنین نقشه‌ها به اپلیکیشن هواشناسی اضافه شده‌اند و کانسپت به طور کلی جذاب و یکپارچه به نظر می‌رسد.

برای طرح مفهومی برنامه هواشناسی iOS 14 ، صفحه اسپلش هم در نظر گرفته شده که در آن ویژگی‌های جدید اپلیکیشن درج شده است. رابط کاربری بازطراحی شده شرایط آب و هوایی را با یک نمودار پیش بینی بارش، نمای رادار نقشه و نمای کلی سایر شهرها و مناطق نمایش می‌دهد. تصویر دیگری از این طرح هم با تم تیره منتشر شده که برای حالت تاریک iOS می‌باشد.

Dark Sky

ما مطمئن نیستیم که اپل با خرید Dark Sky چه برنامه‌ای دارد. با این وجود احتمال دارد که اپل به گزارشات فرامحلی پیش بینی بارش، طراحی ساده و باطراوت و همچنین تاکید بر حریم خصوصی کاربران این اپلیکیشن علاقمند شده باشد. همچنین ممکن است غول کوپرتینویی یک اپلیکیشن جدید پیش بینی آب هوا مبتنی بر Dark Sky را برای iPadOS، macOS (از طریق کاتالیست)، tvOS و watchOS عرضه کند.

اپلیکیشن Dark Sky برای اندروید و Wear OS هم در دسترس بود اما اعلام شده که توسعه این برنامه فقط برای محصولات اپل ادامه خواهد داشت. در حال حاضر این اپلیکیشن از گوگل پلی حذف شده و کاربرانی که آن را نصب دارند تا ۱ جولای از آن می‌توانند استفاده کنند.

همچنین بخوانید:

از طريق Twitter
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.