طرح مفهومی iPadOS 16 با تغییرات اساسی در مولتی تسکینگ آیپد

اپل در خرداد ماه از نسخه بعدی iPadOS در رویداد جهانی توسعه دهندگان، WWDC، رونمایی می‌کند. از آنجایی که iPadOS 15 نسبت به نسخه قبلی تغییرات رادیکالی چندانی نداشت، iPadOS 16 احتمالا با تغییرات قابل توجهی همراه است. به تازگی یک طرح مفهومی از iPadOS 16 توسط Vox Media منتشر شده که در آن تغییرات اساسی در مولتی تسکینگ دیده می‌شود.

طراح این کانسپت در یک رشته توییت گفته که زمان آن فرا رسیده اپل بهره‌وری آیپد را جدی‌تر بگیرد. او یک رابط کاربری را به تصویر کشیده که از چهار برنامه در کنار هم می‌توان استفاده کرد و مولتی تسکینگ را به سطح جدیدی رسانده است. وی طرح مفهومی خود را با اسکرین شات‌هایی از ظاهر صفحات وب در iPadOS 16 ارائه داده است.

در این طرح مفهومی نسخه‌ای از Split View نمایش داده می‌شد که در آن می‌توان برنامه‌ها را از منوی مولتی تسکینگ به چهار پنجره کنار هم Drag & Drop (کشیدن و رها کردن) کرد. کاربران همچنین می‌توانند اپلیکیشن‌ها را در طرح بندی‌های مختلف مشاهده کنند.

کانسپت iPadOS 16

Mission Control نکته قابل توجه دیگر در طرح مفهومی iPadOS 16 است. با این ویژگی کاربران می‌توانند پنجره‌ها را مانند کارت‌ها باز کنند و آن‌ها را با یک ضربه ببندند. برای بهبود قابلیت مولتی تسکینگ، در این طرح مفهومی نشان داده شده که از صفحه Mission Control می‌توان به جستجوی کلی دستگاه دسترسی داشت.

یکی دیگر از ویژگی‌ها Popover Apps نام دارد. با این قابلیت هر برنامه بهینه سازی شده برای iPadOS 16 می‌تواند به عنوان یک پنجره شناور باز شود. می‌توان این ویژگی را به قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب تشبیه کرد.

سیستم عامل آیپد نسخه 16

از آنجایی که آیپد و مک بوک اکنون از یک سری تراشه استفاده می‌کنند، طبیعی است که انتظار حضور برخی از ویژگی‌های نوت بوک در آیپد را داشته باشیم. این طرح مفهومی از برخی ویژگی‌های macOS مانند دسترسی به پادکست‌های مورد علاقه، نمایش‌ها و فایل‌ها از داک و صفحه اصلی نیز بهره گرفته است. آخرین ویژگی قابل توجه در این طرح مفهومی حالت استودیویی است که کاربران می‌توانند با اتصال آیپد به یک صفحه نمایش بزرگتر، از تجربه بهتری مانند دسکتاپ بهره ببرند. این ویژگی ما را به یاد تلاش سامسونگ با DeX می‌اندازد.

شما از iPadOS 16 چه انتظاری دارید؟ اگر صاحب یک آیفون نیز هستید پیشنهاد می‌کنم مطلب ما برای لیست خواسته‌ها از iOS 16 را مطالعه کنید.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.