توقف تولید آیفون ۱۱ بعد از عرضه آیفون ۱۴

اپل پس از معرفی سری آیفون ۱۳ در سال گذشته، تولید آیفون ۱۲ پرو و آیفون XR را متوقف کرد و گزارش جدید می‌گوید که این شرکت پس از معرفی سری آیفون ۱۴ در شهریور ماه، تولید آیفون ۱۱ را متوقف می‌کند.

اپل در سال ۲۰۲۰ تولیدآیفون ۱۱ پرو، آیفون ۱۱ پرو مکس، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را متوقف کرد و حالا به دنبال حذف مدل باقی مانده از سری آیفون ۱۱ بعد از عرضه آیفون ۱۴ است. البته اپل هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته و تا حد زیادی به آیفون SE 2022 بستگی دارد.

آیفون SE 2022 به تازگی عرضه شده و اگرچه تراشه قدرتمند A15 بایونیک و ۵G را دارد اما به دلیل طراحی قدیمی، فروش مناسبی را تجربه نمی‌کند. قیمت این گوشی از ۴۲۹ دلار شروع می‌شود و اپل نمی‌خواهد فروش آن توسط یکی از مدل‌های قدیمی‌تر به خطر بیفتد.

طبق گزارش منتشر شده، تقاضا برای آیفون ۱۱ بعد از عرضه آیفون SE 3 بیشتر شده است، احتمالا به این خاطر که مردم ترجیح می‌دهند معادل ۷۰ دلار هزینه بیشتر کنند تا یک گوشی زیباتر با دو دوربین و یک تراشه نسبتا سریع داشته باشند. آیفون SE دارای ۵G است که در حال حاضر چندان مفید نیست.

آیفون ۱۲ که قیمت آن از ۶۹۹ دلار شروع می‌شود، احتمالا بعد از عرضه سری آیفون ۱۴ نیز تولید خواهند شد چون عملکرد خوبی در فروش داشته و ظاهرا ساخت آن ارزان است. غول کوپرتینویی ممکن است بعد از عرضه سری آیفون ۱۴ قیمت مدل پایه آیفون ۱۲ را به ۵۹۹ دلار کاهش می‌دهد. مشخص نیست که سرنوشت تولید آیفون ۱۲ چه خواهد شد و البته باید گفت آیفون ۱۳ همچنان در برنامه تولید و فروش اپل قرار دارد.

سری آیفون ۱۴ در اواخر شهریور ماه سال جاری معرفی می‌شود و با توجه به اینکه در مدل‌های پرو بریدگی یا همان ناچ حذف می‌شود و همچنین سخت افزار دوربین پیشرفت قابل توجهی می‌کند، احتمالا فروش خوبی را به همراه داشته باشد.

از طريق iDrop News
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.