طرح مفهومی iOS 13 : حالت تیره، برنامه‌های اصلاح شده و مولتی تسکینگ پیشرفته‌تر

کمتر از یک هفته دیگر اپل از iOS 13 با ویژگی‌های جدید رونمایی می‌کند. طبق شایعات این نسخه از سیستم عامل دارای حالت تیره، مولتی تسکینگ بهبود یافته، نوار میزان صدای جدید و … است.  آلوارو پابسون که یک طراح است، بر اساس این شایعات طرح مفهومی را برای iOS 13 منتشر کرده است.

طبق این طرح مفهومی، برنامه‌های پیش فرض به طور کامل باز طراحی شده‌اند و یک تجربه کاملا جدید از آیپد را به ارمغان می‌آورند. تغییرات شامل نوتیفیکیشن سنتر و کنترل سنتر جدید است که مولتی تسکینگ را در آیپد پرو بهبود می‌بخشد. برنامه Files نیز به روزرسانی شده و کلیه پوشه‌ها، تگ‌ها و خدمات یکپارچه شده‌اند. این برنامه همچنین دارای قابلیت پیش نمایش، خواندن/نوشتن اطلاعات به طور مستقیم از USB، فشرده و مرتب سازی فایل‌ها و … است.

ویژگی‌های iOS 13

در این طرح مفهومی چندین ویژگی مفید همانند اتصال آسان بلوتوث و پشتیبانی از حالت چند کاربره نیز به تصویر کشیده شده است.

حالت تیره که در این طرح مفهومی پیش بینی شده خیره کننده است. این قابلیت به راحتی از کنترل سنتر فعال می‌شود و تمامی برنامه‌های پیشفرض سیستم عامل با یک تم تیره نمایش داده می‌شوند. طبق شایعات این ویژگی حتی ممکن است به برنامه‌های شخص ثالث نیز گسترش یابد.

طراحی مجدد برنامه‌ها در این طرح مفهومی دوست داشتنی و جذاب هستند اما متاسفانه بعید است که اپل چیزی شبیه به این را ارائه دهد.

نظر شما درباره این طرح مفهومی چیست و چه چیزی را از iOS 13 می‌خواهید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.