اپل حجم دانلود از اپ استور با اینترنت سیم کارت را به ۲۰۰ مگابایت افزایش داد

اپل بدون سر و صدا محدودیت دانلود از اپ استور را با اینترنت سلولار به ۲۰۰ مگابایت افزایش داده است. تا کنون کاربران آیفون و آیپد فقط قادر به دانلود برنامه‌ و بازی‌ها تا سقف ۱۵۰ مگابایت بودند و اگر قصد آپدیت و یا نصب اپلیکیشن با بیش از ۱۵۰ مگابایت را داشتند، سیستم عامل این اجازه را به آن‌ها نمی‌داد.

در حال حاضر کاربران می‌توانند تا سقف ۲۰۰ مگابایت اپلیکیشن یا آپدیت آن را از اپ استور با اینترنت سلولار دریافت کنند و برای بیش از این حجم نیاز به وای-فای است.

قبل از عرضه iOS 11 کاربران تا حجم ۱۰۰ مگابایت را می‌توانستند با اینترنت سیم کارت خودشان از اپ استور دریافت کنند و در سال ۲۰۱۷ و همزمان با عرضه iOS 11 به ۱۵۰ مگابایت افزایش یافت.

با توجه به زمان بندی اپل بعید است که تغییر دیگری در این حجم با عرضه iOS 13 داشته باشیم و نمی‌توان به حذف کلی آن در حال حاضر امیدوار بود.

از نظر من خیلی بهتر بود که اپل امکان غیرفعال کردن این ویژگی را در تنظیمات قرار می‌داد و یا فقط یک اطلاعیه به کاربر نمایش می‌داد که قصد دانلود از اپ استور با اینترنت سیم کارت را دارند و درباره هزینه آن هشدار می‌داد، شبیه به چیزی که ما در تلفن‎های اندرویدی می‌بینیم.

شاید چندین سال پیش این محدودیت منطقی بود اما در سال ۲۰۱۹ اصلا درست نیست. در حال حاضر سرعت اینترنت موبایل افزایش یافته و ارزان‌تر نیز شده است. به علاوه بسیاری از کاربران به اینترنت نامحدود سیم کارت دسترسی دارند و ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که نیاز به دانلود یک اپلیکیشن خاص با اینترنت سلولار را داشته باشند.

منبع 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.