حذف بسیاری از برنامه و بازی‌های اپ استور

اپل جدیدا به حذف اپلیکیشن‌ها در صورتی که منسوخ شده یا مدت زیادی آپدیت نشده باشند، علاقمند شده است. سازنده آیفون در ایمیلی به توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های قدیمی گفته که تا ۳۰ روز آینده برنامه یا بازی آن‌ها از اپ استور حذف می‌شوند چون مدت زیادی است که به روزرسانی نشده‌اند.

این یعنی دیگر افراد جدید نمی‌توانند این برنامه یا بازی‌ها را داشته باشند، با این حال کسانی قبلا آن‌ها را نصب کرده‌اند، مشکلی بابت ادامه استفاده ندارند.

در نوتیفکییشن «بهبود برنامه به توسعه دهندگان» گفته شده که می‌توانند یک به روزرسانی در ۳۰ روز آینده ارائه کنند. به روزرسانی مشمول فرآیند بررسی اپ استور است و می‌تواند برنامه یا بازی را از حذف شدن نجات دهد. اپل تلاش کرده تا قصد خود را در صفحه وب بهبود اپ استور شرح دهد.

این هشدار اپل برای بسیاری از توسعه دهندگان نگران کننده بوده است. از آنجایی که غول کوپرتینویی امکان سایدلود اپلیکیشن‌ها را نمی‌دهد، حذف برنامه یا بازی از اپ استور باعث می‌شود هیچ کاربر جدیدی به آن‌‌ها دسترسی نداشته باشد.

توسعه دهنده FlickType  گفت که اپلیکیشنی که آن‌ها برای امکان تایپ برای افراد کم بینا توسعه داده بودند، بعد از دو سال آپدیت نشدن از اپ استور حذف شده است. در همین حال بازی‌هایی مانند Pocket God که حدود هفت سال است به روز نشده‌اند، همچنان در اپ استور در دسترس هستند. کوستا الفتریو توسعه دهنده FlickType سال گذشته از اپل به خاطر دزدیدن ایده اپلیکیشن خود شکایت کرده بود.

یکی از توسعه دهندگان مرتبط با Protopop Games به نام رابرت کابوه می‌گوید که: تصمیم اپل برای حذف برنامه‌های به روز نشده یک مانع ناعادلانه برای توسعه دهندگان مستقل است.

الفتریو در این راستا گفته که برخی از اپلیکیشن‌های خود اپل مدت طولانی‌تری نسبت به FlickType آپدیت نشده‌اند. او همچنین از این کمپانی به خاطر تعریف پیچیده از «مقدار قابل توجهی زمان» انتقاد کرده است.

به نظر شما چرا اپل اقدام به حذف اپلیکیشن‌ها می‌کند؟ آیا به خاطر عدم سازگاری با نسخه‌های جدید iOS است و یا در این زمینه سلیقه‌ای عمل می‌کند؟ نظر خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.