توقف پرداخت در اپ استور و آیتونز روسیه

طبق آخرین گزارش‌ها، ظاهرا امکان پرداخت در اپ استور و آیتونز در روسیه متوقف شده است. این بدان معناست که مشتریان ممکن است دیگر نتوانند از طریق کارت‌های بانک یا کدهای دیجیتال، در اپ استور تراکنش انجام دهند.

به گزارش یک وب سایت روسی، کاربران اپ استور روسیه هیچ روش پرداختی جز تلفن همراه ندارند، که بر اساس صورتحساب اپراتور است. با این حال گفته می‌شود برخی کاربران با این گزینه هم مشکل دارند. این گزارش اضافه می‌کند که کاربران نمی‌توانند گیفت کارت آیتونز را از طریق بانک‌های بزرگ روسیه مانند آلفا بانک، اسبر و تینکوف خریداری کنند.

آلفا بانک، بزرگترین بانک خصوصی روسیه، به مشتریان خود هشدار داد که کارت‌های روسی دیگر از ۱۰ مارس با اپ استور اپل کار نمی‌کنند. این بانک گفت که کاربران می‌توانند برای خرید، روش پرداخت اپ استور را به تلفن همراه تغییر دهند.

همچنین بخوانید:

اپل پس از حمله روس‌ها به اوکراین، فروش محصولات خود را در روسیه متوقف کرد. علاوه بر این، سازنده آیفون صادرات را به کانال‌های مختلف فروش به حالت تعلیق درآورد. این کمپانی همچنین از اوکراین حمایت کرده و کمک‌های بشر دوستانه را انجام می‌دهد و هر کمک مالی که از سوی کارکنانش به سازمان‌های واجدالشرایط اهدا شود را با نرخ ۲:۱ حمایت می‌نماید. همچنین در رویداد هفته گذشته تیم کوک، مدیر عامل اپل، با یک ژاکت آبی و بند ساعت زرد روی صحنه حاضر شد که همرنگ پرچم اوکراین می‌باشد و به نظر می‌رسد به نحوی می‌خواست همبستگی خود را با این کشور جنگ زده اعلام نماید.

این گزارش می‌افزاید که بانک‌های روسیه هنوز در مورد این وضعیت اظهار نظر نکرده‌اند. علاوه بر این مشخص نیست که چه کسی این محدودیت را اعمال کرده و یا موقتی است یا خیر.

از طريق iPhones.ru
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.