تغییر عملکرد دکمه‌های تنظیم صدای آیپد در iPadOS 15.4

اگر کاربر آیپد هستید، احتمالا متوجه شده‌اید که نمی‌توانید دکمه‌های صدا را بر اساس جهت دستگاه خود سفارشی کنید. حالا یک ویژگی که حتی بخشی از نسخه‌های آزمایشی iPadOS 15.4 نبود، این مشکل را رفع خواهد کرد.

زمانی که آیپد خود را به حالت افقی، در صورتی که دکمه‌های کنترل صدا در لبه‌های بالایی هستند در دست بگیرید، با فشار دادن دکمه سمت چپ صدا افزایش می‌یابد و زمانی که دکمه سمت راست را فشار دهید، صدا کم می‌شود. با این حال زمانی که آیپد برعکس شود و دکمه‌های کنترل صدا در لبه پایینی قرار بگیرند، مجبور هستید انتخاب خود را کمی پردازش کنید تا صدا را اشتباها کنترل نکنید چون نمی‌توان به چپ و راست بودن دکمه‌ها اعتماد کرد. حالا با ویژگی جدید iPadOS 15.4 دیگر کاربران آیپد این مشکل را تجربه نمی‌کنند.

این ویژگی که ابتدا توسط Matt Birchler در توییتر مطرح شد، به شما امکان می‌دهد که دکمه‌های تنظیم صدا را بر اساس جهت دستگاه شخصی سازی نمایید. با این قابلیت مهم نیست آیپد شما به چه سمتی است، دکمه سمت راست صدا را افزایش می‌دهد و دکمه سمت چپ آن را کم می‌کند. این ویژگی در حالت عمودی نیز کار می‌کند و همیشه دکمه بالایی برای افزایش صدا خواهد بود.

برای فعال کردن این ویژگی جدید در آیپد خود مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- برنامه Settings را در آیپد باز کنید. البته باید حتما آیپد شما به iPadOS 15.4 و جدیدتر مجهز باشد.

۲- گزینه Sounds را انتخاب نمایید.

۳- به پایین منوی باز شده بروید و گزینه Fixed Position Volume Controls را غیر فعال نمایید.

البته این ویژگی قبلا در آیپد مینی ۶ وجود داشت و حالا با آپدیت iPadOS 15.4، به سایر تبلت‌ها نیز اضافه شده است. عادت کردن به دکمه‌های پویا کمی طول می‌کشد اما ارزش آن را دارد. نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟ آیا از آن استفاده خواهید کرد؟

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.