چگونه آخرین بازدید ، last seen یا همان زمان آنلاین بودن خود را در واتساپ مخفی کنیم؟

قابلیت last seen یا همان آخرین بازدید به کاربران این امکان را می‌دهد تا زمان آنلاین بودن افراد دیگر را در واتساپ مشاهده کنند. اگر نمی‌خواهید که همه یا افراد خاصی آخرین بازدید و زمانی که آنلاین بوده‌اید را مشاهده کنند، این آموزش برای شما است. بستن لست سین یا همان آخرین بازدید در WhatsApp می‌تواند دلایل مختلفی مانند حفظ حریم خصوصی داشته باشد.

مخفی کردن آخرین بازدید از همه در واتس اپ

می‌توانید وضعیت آخرین بازدید واتساپ خود را با همه، فقط مخاطبین یا هیچکس به اشتراک بگذارید.

اگر می‌خواهید آخرین بازدید واتس اپ شما برای همه پنهان شود، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. برنامه WhatsApp را باز کنید و روی Settings _تنظیمات_ ضربه بزنید.
  2. گزینه Account یا حساب کاربری را انتخاب کنید.
  3. از صفحه باز شده روی Privacy یا حریم خصوصی بزنید.
  4. روی Last Seen یا آخرین بازدید زده و Nobody یا هیچ کس را انتخاب کنید.

زمان آنلاین بودن WhatsApp

با این کار هیچ کس (حتی مخاطبین شما) نمی‌توانند آخرین زمانی که فعال بوده‌اید را مشاهده کنند.

با این حال توجه داشته باشید که وقتی آنلاین هستید، افراد دیگر واژه online را در زیر نام شما مشاهده می‌کنند. مراحل بالا صرفا زمان آخرین آنلاین بودن شما را پنهان می‌کند و کاری به آنلاین بود حال حاضر شما ندارد.

همچنین زمانی که آخرین بازدید خود را در واتساپ پنهان کنید، نمی‌توانید آخرین بازدید سایرین را مشاهده کنید، حتی اگر آن‌ها آخرین بازدید خود را برای همه باز گذاشته باشند.

بستن آخرین زمان آنلاین بودن برای افراد خاص در WhatsApp

در حال حاضر واتساپ همچنان در حال آزمایش بستن آخرین زمان آنلاین بودن برای مخاطبین خاص است. فعلا هیچ گزینه‌ای وجود ندارد که یک یا چند نفر آخرین وضعیت بازدید شما را نبینند.

اگر می‌خواهید آخرین وضعیت بازدید خود را در واتس اپ از یک شخص خاص مخفی کنید، در مرحله ۴ بالا گزینه My Contacts یا مخاطبین من را انتخاب کنید. با این کار آخرین بازدید شما فقط برای کسانی که شماره تلفن آن‌ها را در مخاطبین خود ذخیره دارید، به نمایش درمی‌آید. می‌توانید شماره فرد مورد نظر را در جای دیگری مانند یادداشت‌ها ذخیره کند و آن را از لیست مخاطبین خود حذف نمایید. قطعا این یک راه حال ایده آل نیست اما در صورت لزوم، یک راه نجات مناسب تلقی می‌شود.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.