نقض حریم خصوصی ؛ آنچه که روی آیفون اتفاق میفتد، در آیفون می‌ماند فقط یک شعار تبلیغاتی است!

ظبق گزارش جدید واشنگتن پست، آن‌ها ۵۴۰۰ برنامه مخفی برای ردیابی و سرقت اطلاعات کاربران در یک هفته گذشته یافته‌اند. در این گزارش ادعا شده که اپل با تبلیغاتش برای حریم خصوصی کاربران را گمراه می‌کند.

کمپین جنجالی تبلیغات «آنچه که روی آیفون اتفاق میفتد، در آیفون می‌ماند»، توجه ناخواسته بسیاری را برای مشکلات حریم خصوصی پلتفرم اپل جلب کرد. واشنگتن پست در گزارش خود گفته که برنامه‌های شخص ثالث دسترسی بسیار زیادی به داده‌های کاربران دارد و اپل هیچ کاری در مورد آن‌ها انجام نمی‌دهد.

بیش از ۵۴۰۰ ردیاب تنها در یک هفته اطلاعات شخصی Geoffrey A. Fowler، یکی از نویسندگان واشنگتن پست، را به شرکت‌هایی فرستاده که او هرگز اسمشان را نشنیده است. این ردیاب‌های در مکان‌هایی بودند که حق حضور در آنجا را نداشتند. آن‎ها فقط تبلغات را به شما نمایش نمی‌دهد، اطلاعات شخصی شما را سرقت می‌کنند و به بالاترین پیشنهاد می‎فروشند.

شرکت Disconnect به آقای Fowler کمک کرده که دستگاه خود را آنالیز کند. پاتریک جکسون، مدیر ارشد این شرکت و افسر سابق امنیت ملی آمریکا، در این مورد اظهار نظر کرده است.

این اطلاعات شما است، چرا باید گوشی شما را ترک کند؟ چرا باید آن‌ها توسط افرادی جمع آوری شوند که نمی‌دانید قصد چه کاری با آن‌ها را دارند. من ارزش اطلاعات را می‌دانم، و نمی‌خواهم اطلاعات من در هیچ جایی که لزومی ندارد، وجود داشته باشد.

واشنگتن پست می‌گوید که اپل باید مسئولیت بیشتری را نسبت به آنچه که برنامه‌ها در پلتفرم آن با داده‌های کاربران انجام می‌دهد، بپذیرد. در حالی که اپل به دقت به کاربران امکان تنظیم دسترسی‌های مختلف همانند میکروفون، دوربین، موقعیت مکانی و سایر موارد مشابه را می‌دهد، اما ظاهرا در مقابل سایر شیوه‌های جمع کردن اطلاعات خنثی است.

با وجود اینکه اپل سرویس‌های خود را با اطلاعات رمز گذاری شده امن می‌کند و حتی در صورت امکان اصلا آن‌ها را ذخیره نمی‌کند، اما ظاهرا کنترل ضعیفی روی برنامه‌های شخص ثالث دارد. ما چندی پیش نیز گزارشی مبنی بر شکایت از اپل بابت فروش اطلاعات کاربران آیتونز داشتیم که اپل تا کنون واکنشی به آن نداشته است و مطرح شدن چنین مسائلی برای اپل که همیشه نماد حفظ حریم خصوصی بوده، خوب نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.