اپل واچ سری ۶ با قابلیت اندازه گیری اکسیژن خون معرفی می‌شود

طبق گزارش دیجی تایمز، اپل در اپل واچ سری ۶ از سنسور اکسیژن استفاده خواهد کرد.

اگرچه اطلاعات منتشر شده از اپل واچ سری ۶ بسیار کم بوده، اما این چندمین منبع است که حضور سنسور اندازه گیری اکسیژن خون را اعلام می‌کند. همچنین گفته می‌شود اپل واچ سری ۶ چندین ویژگی مرتبط با سلامت روان دارد. حتی در کد نسخه‌های آزمایشی iOS 14 هم این مسئله مشخص شده بود.

در ادامه گزارش آمده است که ASE Technology موفق شده اکثریت سفارش اپل واچ سری ۶ را به دست آورد.

اپل واچ اولین گجت بازار نخواهد بود که دارای ویژگی نظارت بر سطح اکسیژن خون است. در حال حاضر Fitbit و Garmin گجت‌های پوشیدنی با این قابلیت در بازار دارند. با این حال با توجه به سابقه‌ای که از اپل داریم، احتمالا این قابلیت در اپل واچ سری ۶ با تجربه کاربری بهتر و بهره‌وری بالاتر رونمایی می‌شود. اپل همچنین می‌تواند از داده‌های اکسیژن خون برای بهبود قابلیت ردیابی خواب استفاده کند.

علاوه بر این، نظارت بر سطح اکسیژن خون می‌تواند قابلیت مفیدی در شرایط فعلی و حضور ویروس کرونا باشد. چون این بیماری مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند و به طور کلی میزان اکسیژن خون فرد بالغ باید بالای ۹۵ درصد باشد و اپل می‌تواند هر زمانی که سطح اکسیژن پایین آمد، به کاربر این موضوع را اطلاع دهد.

اپل در سال جاری اپل واچ سری ۶ را در کنار سری آیفون ۱۲ معرفی خواهد کرد. طبق تایید رسمی اپل، عرضه آیفون ۱۲ با تاخیر مواجه است و احتمالا این تاخیر گریبان اپل واچ سری ۶ را هم بگیرد.

پ.ن: تصویر قرار داده شده از یک طرح مفهومی است.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.