شیائومی می میکس آلفا شبیه به حق اختراع چند سال پیش اپل است

شیائومی از می میکس آلفا رونمایی کرد، یک تلفن هوشمند مفهومی که دارای تکنولوژی ۵G و دوریین ۱۰۸ مگاپیکسلی است و کمپانی سازنده یک گام انقلابی در تولید گوشی‌های هوشمند برداشته است. صحفه نمایش امولد این دستگاه دارای نسبت صفحه به بدنه ۱۸۰.۶ درصد است که هیچ گوشی هوشمندی با این مشخصات نداریم. خبری از حاشیه و بریدگی صفحه نمایش نیست و دکمه‌های مجازی کنار گوشی، جایگزین دکمه‌های فیزیکی هستند. با معرفی این تلفن هوشمند قطعا بسیاری از علاقمندان برای داشتنش لحظه شماری می‌کنند اما این تلفن هوشمند به صورت محدود در بازار چین با قیمت ۱۹،۹۹۹ یوان (معادل ۲۸۰۰ دلار) عرضه می‌شود و گرانتر از گلکسی فولد و هواوی میت X است.

اپل در سال ۲۰۱۵ یک حق اختراع شبیه به این تلفن هوشمند ثبت کرد. طبق این حق اختراع یک دستگاه اپل دارای صحفه نمایش دور تا دور دستگاه است و مانند تلفن مفهومی شیائومی، صفحه نمایش در دو طرف و کناره‌های دستگاه قرار دارد.

حق اختراع اپل

در آن زمان شایعات می‌گفتند که اپل احتمال دارد این طرح مفهومی را برای آیفون ۷ اجرایی کند. با گذشت ۴ سال چنین اتفاقی نیفتاد اما حالا کمپانی چینی شیائومی به سراغ تولید تلفن هوشمندی شبیه به آن رفته است. منفی نگرانه است اگر بخواهیم کار شیائومی را کپی برداری از حق اختراع اپل بدانیم. شیائومی می میکس آلفا یک تلفن هوشمند مفهومی است و کمپانی سازنده فقط قصد ساخت تعداد محدودی را دارد. ما باید خوشحال باشیم که کمپانی‌هایی همانند شیائومی هستند تا گوشی‌های هوشمند را با تغییرات رادیکالی روانه بازار کنند. شاید روزی همانند اولین نسل آیفون، یکی از این تلفن‌های هوشمند با تغییرات رادیکالی توانست پرچمدار این صنعت شود. نظر شما در این باره چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.