کالبد شکافی اپل واچ سری ۵ : افزایش اندازه باتری، پردازنده S5 و کانکتورهای بازطراحی شده

کالبد شکافی یکی از بهترین راه‌ها برای درک مشخصات دستگاه و دانستن جزئیات سخت افزار آن است. به طور معمول اپل هنگام معرفی دستگاه‌ها حرفی از مشخصات فنی آن‌ها نمی‌زند و این جایی است که کالبد شکافی به میان می‌آید. تیم iFixit بعد از کالبد شکافی، آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیپد نسل هفت حالا به سراغ اپل واچ سری ۵ رفته است.

کالبد شکافی اپل واچ سری ۵ مشخص کرد که این دستگاه تغییرات جزئی داشته است. باتری این دستگاه نسبت به نسل قبلی فقط ۱.۴ درصد بزرگتر شده و این شاید با صفحه نمایش همیشه روشن کمی تعجب آور باشد. طول عمر باتری اپل واچ سری ۵ به لطف درایور صفحه نمایش پیشرفته LPTO و تراشه جدید است، که در مدیریت انرژی بهتر عمل می‌کند. علاوه بر این، در زیر پنل اولد اپل واچ، سنسور نور محیط تعبیه شده که در افزایش کارایی نقش مهمی ایفا می‌‎کند.

کالبد شکافی اپل واچ سری 5

قلب تپنده اپل واچ سری ۵ تراشه جدید S5 است. حافظه دستگاه دوبرابر شده و قطب نمای داخلی نیز تعبیه گردیده است. جدا از معماری CPU و GPU، سایر موارد از تراشه S4 گرفته شده است. با این حال موتور تپتیک، صفحه نمایش، باتری و کانکتورهای باز طراحی شده، قابل تعویض با قطعات اپل واچ ۴ نیستند.

اپل به استفاده از آلومینیوم بازیافتی افتخار می‌کند اما تیم iFixit اظهار داشته که استفاده از آلومینیوم بازیافتی ارزان‌تر از نسخه تازه استخراج شده آن است! یکی از قسمت‌های کالبد شکافی‌های iFixit تعمیر پذیری دستگاه می‌باشد و اپل واچ در این قسمت نمره ۶ از ۱۰ را گرفته است که در دستگاه‌های اپلی نمره نسبتا خوبی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.