اپل واچ سری ۶ ؛ اندازه گیری اکسیژن خون و ECG بهبود یافته

اپل همواره روی ویژگی‌های سلامتی اپل واچ کار می‌کند. طبق اطلاعات منتشر شده، این شرکت قصد دارد امکان تشخیص میزان اکسیژن خون را به ساعت خود اضافه نماید. این ویژگی در حال حاضر در گجت‌های پوشیدنی Fitbit یافت می‌شود.

کدهای یافته شد در نسخه داخلی iOS 14 به نظارت اپل واچ روی میزان اکسیژن خون اشاره دارند. زمانی که سطح اکسیژن خون به زیر ۸۰ درصد، یک اطلاعیه نمایش داده می‌شود که این مسئله می‌تواند منجر به نارسایی قلبی و مشکلات دیگر شود. در حال حاضر مشخص نیست که این ویژگی نیاز به سخت افزار جدید دارد یا خیر. اگر نیاز به سخت افزار جدید داشته باشد که احتمالا دارد، با اپل واچ سری ۶ شاهد آن خواهیم بود، در غیر این صورت اپل تشخیص میزان اکسیژن خون را با watchOS 7 عرضه خواهد کرد.

علاوه بر این، اپل عملکرد ECG اپل واچ را بهتر می‌کند که در ضربان قلب بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ ضربان در دقیقه هم خوب عمل کند. در حال حاضر اگر ضربان قلب در این محدوده باشد، اپل واچ سری ۴ و سری ۵ قرائت ECG را بی‌نتیجه نشان می‌دهد. باز هم مشخص نیست که اپل این بهبود را از طریق تغییرات در سخت افزار انجام می‌دهد یا باید منتظر آپدیت نرم افزاری باشیم.

احتمالا در اپل واچ سری ۶ شاهد قابلیت ردیابی خواب پیش فرض باشیم. انتظار می‌رود که اپل واچ ۶ یک آپدیت اساسی باشد چون نسل قبلی تغییرات چندانی نداشت و ویژگی بارز آن صفحه نمایش همیشه روشن بود.

همچنین بخوانید:

از طريق 9to5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.