اپل watchOS 7.6.1 را با رفع مشکلات جدی امنیتی منتشر کرد

اپل از کاربران اپل واچ خواسته که به سرعت ساعت هوشمند خود را به watchOS 7.6.1 آپدیت کنند. طبق گزارشی که اپل از آن مطلع است، یک اکسپلویت به نام IOMobileFrameBuffer که در سیستم عامل اپل واچ حضور دارد، احتمالا مورد سو استفاده قرار گرفته است. با این اکسپلویت یک اپلیکیشن ممکن است بتواند کدی دلخواه را در سطح کرنل اجرا کند و این یعنی یک مهاجم می‌تواند به اپل واج شما دسترسی پیدا کند.

در watchOS 7.6.1 این آسیب پذیری رفع شده و کسانی که اپل واچ سری ۳ و جدیدتر دارند، طبق توصیه اپل در اولین زمان ممکن آپدیت را نصب نمایند. برای انجام این کار برنامه ساعت را در آیفون خود باز کنید و به مسیر General > Software Update بروید. برای نصب این آپدیت باید اپل واچ شما به شارژ و در محدوده شناسایی آیفون باشد.

هنگامی که اپل واچ شما حداقل ۵۰ درصد شارژ شد، نصب آغاز می‌گردد. تا پایان به روزرسانی کامل، اپل واچ را خاموش و روشن یا از شارژر جدا نکنید. آپدیت watchOS 7.6.1 با مدیریت بهتر حافظه، مشکل خرابی آن را نیز رفع می‌کند.

اپل اخیرا iOS 14.7.1 و iPadOS 14.7.1 را نیز منتشر کرد که در آن مشکل امنیتی مشابه در آیفون و آیپد رفع گردیده بود. حجم این به روزرسانی تقریبا ۶۵ مگابایت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.