یافته شده در سومین نسخه آزمایشی macOS Big Sur : فیس آیدی به مک می‌آید

اپل در سال ۲۰۱۳ تاچ آیدی را با آیفون ۵s معرفی کرد و بعد از آن به سری مک بوک و مک بوک پرو در سال ۲۰۱۶ اضافه کرد. در سال ۲۰۱۷ این کمپانی فیس آیدی را با آیفون X معرفی نمود، اما تا کنون این ویژگی به مک راه پیدا نکرده است. با این حال طبق اطلاعات درز شده اپل به زودی مک را هم به این قابلیت مجهز می‌کند.

طبق گزارش ۹To5Mac، کدهای یافته شده در سومین نسخه آزمایشی macOS Big Sur نشان می‌دهد اپل در تلاش است فیس آیدی را به کامپیوترهای مک خود اضافه کند. در این کدها عبارت PearlCamera یافته شده است. اگر به خاطر داشته باشید PearlCamera نام رمزی اپل برای فیس آیدی و دوربین TrueDepth بود و اولین بار در سال ۲۰۱۷ با آن برخورد داشتیم.

عبارت‌های BioCapture و FaceDetect هم در سومین نسخه آزمایشی macOS Big Sur یافته شده است. این منبع ادعا می‌کند که کدها مختص به macOS و ارتباطی به پروژه کاتالیست ندارد. گفته می‎شود که این قابلیت در مرحله آزمایشی است و ممکن است مدتی طول بکشد تا کاربران آن را در مک ببینید.

در حال حاضر تنها سیستم احراز هویت بیومتریک کاربرها در مک سنسور تاچ آیدی می‌باشد که در صفحه کلید تعبیه شده است. iMac هیچ سیستم احراز هویت بیومتریکی ندارد و از آنجایی که کیبورد همراه این دستگاه نیست، اضافه کردن یک تراشه T2 جداگانه به کیبوردغیرعملی است. از این رو تعبیه دوربین و فیس آیدی در iMac عملی‌تر خواهد بود.

فیس آیدی برای کار نیاز به موتور عصبی اپل دارد که پردازنده‌های اینتل استفاده شده در مک، از آن بهره نمی‌برند.با این حال گفته می‌شود در اواخر سال جاری میلادی اپل اولین مک با پردازنده خود را عرضه می‌کند که می‌توان در آن موتور عصبی را برای فیس آیدی جاسازی کند. فیس آیدی جدای از بحث امنیت، ویژگی‌هایی همچون مموجی و مموجی استیکر را هم به مک می‌آورد.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.