نسخه آزمایشی عمومی iOS 16 و iPadOS 16 منتشر شد

اپل در رویداد جهانی توسعه دهندگان خود iOS 16 و iPadOS 16 را معرفی کرد. درست بعد از پایان رویداد، این شرکت اولین نسخه آزمایشی توسعه دهندگان این دو سیستم عامل را در اختیار کاربران قرار داد، اما خبری از نسخه آزمایشی عمومی نبود. اکنون این کمپانی اولین نسخه آزمایشی عمومی iOS 16 و iPadOS 16 را برای کاربران منتشر کرده است.

با این عرضه، کاربرانی که در برنامه تست عمومی بتای اپل شرکت کردند، به iOS 16 و iPadOS 16 دسترسی خواهند داشت. این نسخه آزمایشی به صورت رایگان منتشر شده و مثل همیشه نیازی به پرداخت هزینه برای داشتن آن نیست.

در iOS 16 و iPadOS 16 تغییرات زیادی رخ داده است و نسخه نهایی این دو سیستم عامل در کنار macOS Ventura, tvOS 16 و watchOS 9 در اواخر شهریور ماه سال جاری منتشر خواهد شد. در iOS 16 لاک اسکرین تغییرات بسیاری کرده و شما می‌تواند آن را به طور کامل شخصی سازی کنید. همچنین پس زمینه‌های قابل تنظیم، ویجت‌های کاملا جدید، تغییر در نمایش نوتیفیکیشن‌ها و … در iOS 16 رخ داده است.

تغییر بزرگ دیگر این سیستم عامل iCloud Shared Photo Library است که اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها را با افراد دیگر ساده‌تر می‌کند. امکان به اشتراک گذاری محتوای جدید به صورت خودکار، آپلود، ویرایش و حذف محتوا توسط اعضای دیگر و … از جمله امکانات iCloud Shared Photo Library است. همچنین بخوانید: ایرپاد پرو ۲ با پورت لایتنینگ امسال عرضه می‌شود .

برنامه مسیج نیز امکانات تازه‌ای را به همراه دارد. با سرویس آیمسیج امکان ویرایش مسیج‌ها و البته حذف آن‌ها نیز فراهم شده است. ویژگی SharePlay در برنامه مسیج پشتیبانی می‌شود و کاربران امکان نشانه گذاری پیام‌ها به عنوان خونده نشده را دارند.

اپل در کنار اولین نسخه آزمایشی عمومی iOS 16 و iPadOS 16، اولین بتای عمومی macOS Ventura, watchOS 9, tvOS 16 و HomePod Software 16 را نیز منتشر کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.