افزایش قیمت قابل توجه سری آیفون ۱۴

با وجود اینکه ما ایرانی‌ها با افزایش قیمت ثانیه‌ای اصلا غریبه نیستیم، پس اصلا جای تعجب ندارد که اپل گاها قیمت آیفون جدید خود را بالا ببرد و به گفته تحلیلگران سری آیفون ۱۴ از سری آیفون ۱۳ گران‌تر خواهد بود.

سری آیفون ۱۳ شامل آیفون ۱۳ مینی با قیمت ۶۹۹ دلار، آیفون ۱۳ با قیمت ۷۹۹ دلار، آیفون ۱۳ پرو با قیمت ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۳ پرو مکس با قیمت ۱۰۹۹ دلار است که البته این قیمت‌ها برای مدل پایه، یعنی حداقل ظرفیت می‌باشد.

جدای از قیمت ، به طور کلی سری آیفون ۱۴ متفاوت از نسل قبلی است و خبری از نسخه مینی نخواهد بود و آیفون ۱۴ مکس با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی جایگزین آن می‌شود. همچنین تمایز بین مدل‌های معمولی و پرو بیشتر می‌شود. همچنین بخوانید: دوربین جلوی بهبود یافته آیفون ۱۴ توسط الجی اینوتک تولید می‌شود .

شایعات حاکی از آن است که تنها آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس از تراشه جدید A16 بایونیک بهره می‌برند. ساخت تراشه با هزینه بیشتری نسبت به گذشته صورت می‌گیرد و شاید اپل می‌خواهد با این کار از هزینه‌های خود بکاهد.

با وجود اینکه تراشه جدیدتر در مدل‌های معمولی استفاده نمی‌شود اما هنوز هم باید منتظر افزایش قیمت بود. معرفی برنامه Folder Peek برای مک، اضافه کردن میانبر پوشه‌ و فایل‌ها به نوار منو.

به گفته دن ایوز از Wedbush Securities، افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری برای آیفون ۱۴ در راه است. ایوز گفت که در زنجیره تامین قیمت‌ها افزایش یافته و اپل احتمالا این افزایش هزینه را به مصرف کنندگان منتقل کند.

با حذف مدل مینی، حداقل قیمت ۷۹۹ دلار است که ۱۰۰ دلار افزایش یابد، به ۸۹۹ دلار می‌رسد. این یعنی ارزان‌ترین آیفون سری بعدی ۹۰۰ دلار قیمت دارد که می‌تواند بسیاری از کاربران را به خرید گوشی‌های اندرویدی بکشاند.

بن وود از CCS Insight نیز معتقد است با وجود افزایش هزینه‌های تولید و قطعات، اپل ممکن است فعلا به فکر افزایش قیمت نباشد.

از طرف دیگر ممکن است اپل مدل‌های معمولی را با قیمت نسل قبلی عرضه کند و فقط مدل‌های پرو شامل افزایش قیمت شوند. پیش از این در شایعات داشتیم که آیفون ۱۴ پرو ۱۰۹۹ دلار و پرو مکس ۱۱۹۹ دلار قیمت دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.