دوربین جلوی بهبود یافته آیفون ۱۴ توسط الجی اینوتک تولید می‌شود

شایعات حاکی از آن است که آیفون ۱۴ اپل دارای یک دوربین جلوی پیشرفته با فوکوس خودکار است. طبق گزارش به دست آمده از زنجیره تامین کره جنوبی، برای اولین بار اپل قطعات دوربین جلو را از یک تامین کننده این کشور خریداری می‌کند و آن الجی اینوتک است.

ظاهرا اپل تصمیم گرفته برای آیفون ۱۴ به جای تامین کننده معمول خود در چین، قطعات دوربین را از کمپانی الجی اینوتک کره‌ای تهیه کند. طبق گزارش، شرکای اپل نیز از این تغییر تامین کننده مطلع شده‌اند. شرکت ژاپنی شارپ نیز دیگر تامین کننده دوربین فیس تایم آیفون ۱۴ خواهد بود. لازم به ذکر است که الجی اینوتک در حال حاضر تامین کننده اپل برای دوربین‌های پشتی می‌باشد.

طبق گزارشات، اپل در حال برنامه ریزی برای انتقال تامین کنندگان خود از چین به کره برای توسعه آیفون ۱۵ بود. با این حال ساکنین کوپرتینو به خاطر نگرانی‌های موجود با کیفیت قطعات تامین کنندگان چینی، ظاهرا این طرح را یک سال زودتر اجرایی کرده است. دوربین فیس تایم آیفون ۱۴ را می‌توان یک قطعه رده بالا طبقه بندی کرد. این قطعه کره‌ای برای اپل سه برابر هزینه دارد که مهمترین دلیل آن پیشرفت در عملکردها مانند فوکوس خودکار است.

الجی اینوتک به تازگی قطعات کلیدی مانند لرزشگیر اپتیکال (OIS)، PCBs و محرک‌های درونی  را خود تولید می‌کند و این می‌تواند از نظر سودآوری برای این شرکت کره‌ای بسیار حائز اهمیت باشد. همچنین بخوانید: برنامه تعمیر سلف سرویس اپل آغاز شد [ دانلود راهنمای تعمیر مدل‌های مختلف آیفون ] .

ادعاهای این گزارش گفته‌های مینگ-چی کو را تایید می‌کند. این تحلیلگر اپلی پیش از این گفته بود که سری آیفون ۱۴ اولین گوشی اپل با دوربین جلوی مجهز به فوکوس خودکار است. کو معتقد می‌باشد هر چهار مدل آیفون ۱۴ با دوربین جلوی ارتقا یافته و دیافراگم f/1.9 همراه هستند.

دیافراگم بازتر از نظر تئوری می‌تواند باعث ورود نور بیشتر به لنز شود و سنسور می‌تواند دیتای بیشتری را در هر پیکسل ثبت کند. یکی دیگر از مزایای دیافراگم بازتر، عمق میدان کمتر است که با فوکوس واضح روی سوژه و تاری پس زمینه بهتر همراه است. با پشتیبانی از فوکوس خودکار، دوربین جلوی آیفون ۱۴ می‌تواند یکی از ارتقاهای کلیدی آن باشند.

در حال حاضر الجی اینوتک خود را برای تولید انبوه در آستانه معرفی آیفون ۱۴ در شهریور ماه آماده می‌کند.

از طريق Ben Weber Korea IT News
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.