ارتقای اساسی دوربین جلو آیفون ۱۴

چند ماه تا معرفی سری آیفون ۱۴ فاصله داریم اما شایعات در مورد آن به سرعت منتشر می‌شوند. شایعات قبلی حاکی از آن بود که دوربین عقب این محصول به سنسور ۴۸ مگاپیکسلی مجهز می‌شود اما مینگ-چی کو، تحلیلگر شناخته شده معتقد است، دوربین جلو آیفون سری ۱۴ نیز بهبود پیدا می‌کند.

به گفته وی دوربین جلوی هر چهار مدل آیفون ۱۴ با فوکوس خودکار همراه است. این یک ارتقا عظیم برای دوربین فیس تایم محسوب می‌شود که در سری آیفون ۱۳ با فوکوس ثابت همراه بود. فوکوس خودکار می‌تواند به صورت پویا سوژه‌ها را در تصویر ردیابی کند و فوکوس را روی آن‌ها قرار دهد.

علاوه بر این، تحلیلگر معتقد است که اپل دیافراگم را در مدل‌های آیفون ۱۴ بازتر می‌کند. این یعنی دیافراگم f/1.9 جایگزین f/2.2 در دوربین سلفی آیفون ۱۳ می‌شود.

دیافراگم بازتر منجر به دریافت نور بیشتر می‌گردد، بنابراین عملکرد دوربین در نور کم بهتر می‌شود. علاوه بر این دیافراگم بازتر عمق میدانی کمتری را ایجاد می‌کند و تصاویر سلفی پرتره بهتری را شاهد خواهیم بود.

مینگ-چی کو در ادامه گفته که فوکوس خودکار در کنار دیافراگم بازتر می‌تواند عملکرد دستگاه را در طول تماس‌های تصویری و پخش زنده بهبود بخشد. لازم به ذکر است WWDC 2021 روی ویژگی‌های فیس تایم تمرکز داشت و بهبود سخت افزار دوربین آیفون آینده دور از ذهن نیست.

علاوه بر این، طبق شایعات متعدد قبلی مدل‌های آیفون ۱۴ پرو بدون بریدگی صفحه نمایش عرضه می‌شوند و اپل از دو حفره دایره و بیضی شکل استفاده می‌کند. حفره بزرگتر برای قرار دادن اجزای مورد نیاز فیس آیدی است و دومی برای دوربین جلو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا منتظر بهبود دوربین در سری آیفون ۱۴ هستید؟ دوربین پیشرفته جلو آیفون ۱۴ برای شما مفید است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.