آیفون تمام صفحه در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود

مینگ-چی کو، تحلیلگر  اپل می‌گوید که، سازنده آیفون تا سال ۲۰۲۴ یک گوشی هوشمند تمام صفحه واقعی، و گران قیمت روانه بازار می‌کند. آیفون ۱۶ پرو اولین دستگاه اپل با دوربین فیس تایم و فیس آیدی زیر صفحه نمایش خواهد بود.

کو بر اساس توییت قبلی خود ادعا می‌کند که فیس آیدی زیر صفحه نمایش به آیفون ۱۶ اضافه می‌شود و با راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش، در این زمینه موافق است. او همچنین می‌گوید که احتمالا خبری از تاچ آیدی زیر صفحه نمایش نیست. کو در ادامه گفته است که آیفون ۲۰۲۴ با دوربین سلفی زیر صفحه نمایش عرضه می‌شود.

اگرچه او در مورد چگونگی انجام این کار چیزی نگفته، اما خاطر نشان کرد که نور کم روی کیفیت دوربین فیس تایم تاثیر قابل توجهی می‌گذارد و یک پردازشگر سیگنال تصویر (ISP) و یک الگوریتم خوب، برای بهبود کیفیت بسیار مهم هستند.

طبق گزارشات، سازنده آیفون مدت زیادی است که روی فناوری فیس آیدی زیر نمایشگر کار می‌کند. برندهای رقیب مانند سامسونگ و اوپو این کار را انجام داده‌اند. تا کنون ما از سوی اپل چیزی در این باره ندیده‌ایم و صرفا حدس و گمان‌هایی از منابع مختلف مطرح شده است. باید منتظر ماند تا ببینیم اپل چگونه این فناوری را پیاده سازی می‌کند.

مدل‌های آیفون ۱۴ پرو نیز امسال بدون بریدگی صحفه نمایش هستند و به جای ناچ، دو حفره دایره و بیضی شکل دارند که برای دوربین و فیس آیدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تغییر می‌تواند یک گام اپل را به آیفون تمام صفحه واقعی نزدیک‌تر کند. به تازگی کو در یک ادعای دیگر گفت که دوربین جلوی آیفون ۱۴ با فوکوس خودکار و دیافراگم بازتر f/1.9 همراه خواهد بود.

بزرگترین مانع برای جابجایی دوربین به زیر صفحه نمایش، افت عملکرد است. آیا شما راضی به داشتن دوربین جلو با کیفیت پایین‌تر به ازای یک آیفون کاملا تمام صفحه هستید؟ نظرات خود را در پایین به اشتراک بگذارید.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.