در دو سال آینده خبری از تاچ آیدی زیر پنل صفحه نمایش نیست

تحلیلگر صاحب نام اپل، مینگ-چی کو، در تازه‌ترین گزارش خود گفته که اپل از فناوری تاچ آیدی زیر صفحه نمایش در آیفون ۱۵ (۲۰۲۳) و آیفون ۱۶ (۲۰۲۴) استفاده نخواهد کرد.

پیش از این، کو ادعا کرده بود که اپل تاچ آیدی را در سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ به آیفون‌های پرچمدار باز می‌گرداند. در ژوئن سال ۲۰۲۱ این تحلیلگر گفت اپل از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش در سال ۲۰۲۳ استفاده می‌کند. با این حال به تازگی در توییتر خود گفته که طبق شرایط اخیر، حداقل تا دو سال آینده خبری از سیستم احراز هویت بیومتریک مبتنی بر اثر انگشت در آیفون رده بالا نیست.

کو معفتد است که با ویژگی‌های جدید در کنار فیس آیدی مانند باز کردن قفل با اپل واچ و فیس آیدی با ماسک، اپل در این زمینه پیشرفت داشته است. او معتقد است که اپل در حال حاضر یک روش احراز هویت بیومتریک عالی دارد که رقبا هنوز به دنبال آن هستند.

همچنین ببینید:

در اوایل شیوع ویروس کرونا و با توجه به استفاده اغلب مردم از ماسک، فیس آیدی برای بسیاری از کاربران به یک چالش تبدیل شده بود. اپل به عنوان اولین قدم باز کردن قفل با اپل واچ را ارائه کرد. این ویژگی در صورتی که یک اپل واچ نیز کنار آیفون خود داشتید، کاربردی محسوب می‌شد. بعد از آن با iOS 15.4 امکان باز کردن فیس آیدی با ماسک را در آیفون سری ۱۲ و ۱۳ فراهم کرد. با این قابلیت آیفون ناحیه اطراف چشم را برای باز کردن اسکن می‌کند.

ترکیب تاچ آیدی زیر صفحه نمایش و فیس آیدی پیشرفته، آیفون‌های آینده را از نظر سیستم احراز هویت بیومتریک بسیار قوی می‌کند. با این حال اگر پیش بینی کو درست باشد، حداقل تا سه نسل شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

آیا ترکیب فیس آیدی و تاچ آیدی را ترجیح می‌دهد یا با فیس آیدی راحت هستید؟ با ما نظرات خود را در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.