اپل و جانی آیو به همکاری خود پایان دادند

بیش از دو سال از زمان ترک اپل توسط جانی آیو ، مدیر سابق طراحی این کمپانی می‌گذرد. با این حال آیو و اپل روابط خود را قطع نکردند و بلافاصله بعد از آن، اپل مشتری کمپانی طراحی Jony Ive شد. اما در حال حاضر این همکاری نیز به پایان رسیده است.

به گزارش نیویورک تایمز، اپل و جانی آیو قرارداد خود را پایان دادند. این پایان رابطه‌ای است که بیش از ۳۰ سال بین اپل و آیو برقرار بود. اما دیر یا زود باید به پایان خود می‌رسید و حالا این اتفاق افتاده است.

آیو در بسیاری از لحظات مهم تاریخی اپل جزئی از این کمپانی بوده است. او مسئول طراحی برخی از موارد نمادین اپل است. از آیفون گرفته تا چند مدل مک، اپل واچ و حتی برخی از فروشگاه‌های فیزیکی اپل توسط جانی آیو طراحی شدند.

رهبر اسبق طراحی اپل در نهایت از این کمپانی جدا شد و شرکت خود به نام LoveFrom را راه اندازی کرد. در آن زمان وی گفت که در نقشی جدید با اپل همکاری می‌کند.

قرارداد مشاوره بین اپل و LoveFrom به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود که غول کوپرتینو را مشتری اصلی شرکت Jony Ive می‌کرد. این دو شرکت در ابتدا قصد داشتند قرارداد را تمدید کنند اما ظاهرا در نهایت به این نتیجه رسیدند که به مسیر مشترک خود پایان دهند و روابط کاری اپل و جانی بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال به پایان رسید.

قطعا این پایان همکاری یک لحظه بزرگ در تاریخ اپل و زندگی آیو است. همچنین بخوانید: جانی آیو ، مرد ۵۰ میلیارد دلاری اپل .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.