اینستاگرام از دوربین گوشی شما در شرایطی که نیاز نیست، استفاده می‌کند!!!

به لطف بهبود حریم خصوصی در iOS 14 مشخص شد که بسیاری از اپلیکیشن‌های محبوب آیفون بدون آنکه نیاز باشد، اطلاعات کلیپ بورد را می‌خوانند. در حال حاضر بسیاری از کاربران آیفون که از iOS 14 استفاده می‌کنند، متوجه استفاده اینستاگرام از دوربین شده‌اند در صورتی که اصلا نیازی به دسترسی این برنامه به دوربین نبوده است!!!

هر وقت اپلیکیشن‌ها از دوربین آیفون در iOS 14 استفاده کنند، یک نقطه سبز رنگ در نوار بالای صفحه نمایش داده می‌شود. بسیاری از کاربران با این نقطه سبز رنگ زمانی مواجه شدند که در حال مشاهده پست‌ها بودند و طبیعتا در این حالت نیازی به دسترسی و استفاده از دوربین نیست.

اینستاگرام به این مسئله واکنش نشان داده و ادعا کرده که این یک باگ است و اپلیکیشن در این شرایط دسترسی به دوربین ندارد!

ما زمانی به دوربین شما دسترسی پیدا می‌کنیم که شما به ما بگویید. به طور مثال زمانی که از قسمت فید به دوربین می‌روید. ما در حال رفع اشکالی هستیم که با iOS 14 وجود دارد و اشتباها برای برخی از افراد نشان می‌دهد که دوربین در حال استفاده است، در حالی که چنین نیست. ما در آن موارد به دوربین شما دسترسی نداریم و محتوایی ضبط نشده است.

این اولین باری نیست که اپلیکیشن‌های محبوب زمانی که مشخص شده حریم خصوصی کاربر را نقض می‌کنند مشکل را به کد نویسی ربط می‌دهند. پیش از این برنامه LinkedIn به خواندن اطلاعات کلیپ بورد کاربران بدون هیچ دلیلی متهم شده بود که سریعا گفته شد این یک باگ است. نرم افزار TikTok هم که به خاطر روابط نزدیکش با چین از سوی آمریکایی‌ها زیر ذره‌بین است، شرایط مشابهی داشت و کلیپ بورد کاربران را بدون دلیل خاصی می‌خواند که ادعا شد باگ است و رفع می‍گردد. حتی برنامه رسمی Reddit هم اینگونه بود.

در این لحظه نمی‌توان چیزی را با قطعیت گفت اما به نظر می‌رسد شرکت‌های بزرگ آنطور که باید به حریم خصوصی کاربران خود اهمیت نمی‌دهند و با مخفی کردن رفتارهای خود این موارد را به باگ ربط می‌دهند. تغییرات اپل در حریم خصوصی تاثیر قابل توجهی دارد و توسعه دهندگان را مجبور به اصلاح برنامه‌های خودشان می‌کند.

همچنین بخوانید:

از طريق The Verge
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.