تصویر منتشر شده از ساعت هوشمند شیائومی ؛ کپی از اپل واچ!

شیائومی ۱۴ آبان ماه گوشی هوشمند خود با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی را معرفی می‌کند. انتظار می‌رود که ما در کنار این گوشی، شاهد Mi Watch هم باشیم که ساعت هوشمند این کمپانی محسوب می‌گردد. به تازگی تصویری از این ساعت هوشمند منتشر شده که نشان می‌دهد، طراحی Mi Watch بسیار شبیه به اپل واچ است.

به عقیده شیائومی Mi Watch کپی آشکار از اپل واچ نیست و فقط شباهت زیادی به اپل واچ دارد، به خصوص تاج دیجیتالی که در سمت راست ساعت به چشم می‌خورد!

شیائومی پیش از این گجت‎های پوشیدنی خود را با برند هوامی عرضه می‌کرد، استارتاپی که در آن سرمایه گذاری نموده بود.

Mi Watch شیائومی با پلتفرم اسنپدراگون ویر ۳۱۰۰ کوالکام، وای-فای، GPS، NFC و پشتیبانی از eSIM معرفی خواهد شد. این احتمالا اولین ساعت هوشمند شیائومی خواهد بود که دارای سیستم عامل Wear OS است.

شیائومی برای عرضه محصولات شبیه به اپل مشهور است و با همین ترفند در ابتدا برای خود نامی دست و پا کرد. اگر چه با گذشت چند سال تکامل یافت و با سرمایه گذاری چشمگیر توانست گوشی‌های هوشمند ممتازی را تولید کند.

جالب است که آیا ساعت هوشمند شیائومی از Wear OS پشتیبانی کند یا خیر. اگر این اتفاق رخ دهد شرایط برای شیائومی با توجه به عدم آپدیت و پشتیبانی گوگل سخت می‌شود. با این حال اپل واچ از watchOS و اکو سیستم قوی اپل برخوردار است و سهم قابل توجهی از درآمد اپل را تشکیل می‌دهد.

همچنین بخوانید:

منبع Weibo
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.