شیائومی از تبلیغ اپل برای معرفی قابلیت میموجی استفاده کرد!

شیائومی گوشی جدید Mi CC9 خود را به تازگی معرفی کرده است که یک ویژگی حاشیه ساز داشت، میموجی! این ویژگی که کپی واضح از مموجی اپل بود حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت که منجر به واکنش این کمپانی و تهدید منتقدین شد.

چندین سال پیش شیائومی را اپل چینی می‌شناختند و شیائومی نیز گاها هیجان زده میشد و زیادی در نقش فرو می‌رفت! این کمپانی با وجود اینکه کپی از اپل را به شدت تکذیب کرد، اخیرا یک گاف بزرگ داده است و به صورت تصادفی از تبلیغات اپل برای معرفی ویژگی جدید خود استفاده کرده است!

کمپانی شیائومی برای معرفی گوشی جدید Mi CC9 خود در دو سایت تجاری JD.com و Suning از آگهی اپل استفاده کرده است. این تبلیغ با حضور مموجی کارکتر خالید رابینسون (خواننده آمریکایی) توسط اپل مدت‌ها قبل منتشر شده بود، و حالا توسط Xiaomi به عنوان تبلیغ ویژگی گوشی جدیدشان در دو سایت ذکر شده منتشر گردیده است. Xu Jieyun، مدیر کل روابط عمومی شیائومی، در این باره گفته است که کارکنان Xiaomi محتوای اشتباه را آپلود کردند. این کمپانی بعد از اطلاع از این موضوع، ویدیوی ذکر شده را از پلتفرم‌های تجارت الکترونیک گفته شده حذف کرد.

احتمالا برادران چینی قصد داشتند که ویدیوی تبلیغاتی خود را دقیقا همانند ویدیو اپل ویرایش و میکس کنند و هر دو در یک پوشه بودند، که منجر به این اتفاق شده است. جانی آیو، مدیر ارشد طراحی اپل در سال ۲۰۱۴، در واکنش به کپی برداری Xiaomi از اپل کار آن‌ها را دزدی و تنبلی خواند. مقایسه با اپل در سال‌های اخیر تا حدودی کاهش یافته است، چون شیائومی حالا نامی برای خود در بازار گوشی‌های هوشمند دست و پا کرده است. شیائومی در سال گذشته میلادی ۱۲۲.۶ میلیون گوشی هوشمند فروخت که پس از هوآوی، در رده چهارم جدول فروش گوشی‌های هوشمند جای گرفت.

منبع CX Live
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.