در سال ۲۰۲۰ منتظر آیپد انعطاف پذیر ۵G باشید

دستگاه‌های انعطاف پذیر شروع خوبی را تجربه نکردند. سامسونگ قبل از عرضه دستگاه، زمان عرضه را به آینده نامعلوم منتقل کرد و هوآوی نیز عرضه گوشی هوشمند انعطاف پذیرش با نام Mate X را به عقب انداخت. واضح است که این تکنولوژی هنوز برای رسیدن به دست مصرف کنندگان آماده نیست.  با این حال جف لین، تحلیلگر IHS Markit، معتقد است که اپل روی یک آیپد انعطاف پذیر با پشتیبانی از ۵G کار می‌کند.

در حالی که اکثر تولید کنندگان بر روی گوشی‌های هوشمند کار می‌کنند، طبق عقیده این تحلیلگر اپل یک رویکرد نسبتا متفاوت را در پیش گرفته است. آیپد انعطاف پذیر زمانی که باز شود، اندازه‌ای نزدیک به صفحه نمایش مک بوک پرو دارد.

با سیستم عامل iPadOS 13 که قابلیت‌های مولتی تسکینگ آیپد را بهبود داده، آیپد با صفحه نمایش ۱۳ تا ۱۵ اینچ می‌تواند یک دستگاه ایده آل باشد. در این گزارش چند تامین کننده نیز برای تولید قطعات آیپد انعطاف پذیر نام برده شده است.

دید این تحلیلگر خیلی مثبت اندیشانه است. به نظر من مقداری دور از ذهن است که ما در سال آینده شاهد آیپد انعطاف پذیر باشیم. این تکنولوژی هنوز به بلوغ نرسیده و اپل بارها ثابت کرده که به تکنولوژی‌های جدید که ریسک بالایی دارند و امتحان خودشان را پس نداده‌اند، هیچ علاقه‌ای ندارد.

احتمالا اپل در سال ۲۰۲۰ اولین آیفون خود را مجهز به تکنولوژی ۵G رونمایی می‌کند و آیپد ۵G در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ معرفی می‌شود.

اگر تکنولوژی صفحه نمایش قابل انعطاف پیشرفت کند، با وجود بهبود iPadOS، می‌تواند یک قدم عالی برای اپل باشد و این سیستم عامل قابلیت بهره بردن از صفحه نمایش بزرگتر را دارد. در بالای این مطلب ویدیو یک طرح مفهومی برای آیپد انعطاف پذیر قرار داده شده است که می‌توانید مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.