مدیر عامل اپیک گیمز: اپل باید متوقف شود

بعد از اعلام رای دادگاه در پرونده اپل و اپیک گیمز، تیم سوئینی مدیر عامل اپپیک، گفت که این حکم برای توسعه دهنده و مصرف کننده یک پیروزی نیست و اضافه کرد که زیرسوال بردن سیاست‌های ناعادلانه اپل را ادامه می‌دهد. در حمله مجدد به اپل، سوئینی خواستار ایجاد یک اپ استور واحد و جهانی شده که برای همه پلتفرم‌ها جوابگو باشد.

اپیک گیمز و اپل سال گذشته نبرد شدیدی بر سر کمیسیون‌های بالای اپل برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای داشتند. اپیک گیمز یک گزینه پرداخت مستقیم را برای کاربران Fortnite فراهم کرد. این منجر به حذف بازی از اپ استور شد و حساب توسعه دهنده اپیک گیمز نیز مسدود گردید. گوگل نیز راه اپل را بعدا دنبال کرد. رای نهایی صادر شده تا حد زیادی به نفع اپل بود و اپیک گیمز محکوم به پرداخت ۶ میلیون دلار حق امتیاز به اپل گردید. توسعه دهنده بازی پول را پرداخت کرد و البته به حکم اعتراض نمود. اما از سوی دیگر اپل تا ۱۸ آذر وقت دارد که امکان قرار دادن گزینه پرداخت شخص ثالث را در اپلیکیشن‌های اپ استور فراهم سازد.

سوئینی در کنفرانس جهانی انصاف اکو سیستم اپلیکیشن موبایل در این باره گفت:

آنچه که جهان اکنون واقعا به آن نیاز دارد، یک فروشگاه واحد است که با همه پلتفرم‌ها کار کند. در حال حاضر مالکیت نرم افزار بین اپ استور iOS، گوگل پلی اندورید و فروشگاه‌های مختلف در ایکس باکس، پلی استیشن، نینتندو سوییچ و سپس مایکروسافت استور و اپ استور مک تقسیم شده است.

سوئینی اشاره کرد که اپیک گیمز با توسعه دهندگان و ارائه دهندگان خدمات همکاری کرده تا سیستمی را ایجاد کند که به کاربران امکان می‌دهد نرم افزار را از یک مکان خریداری کنند و بدانند که می‌توانند آن را در همه دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها داشته باشند. به طور خلاصه این شرکت، فروگاه اپیک گیمز را با هدف قرار دادن گیمرهای رایانه‌های شخصی ارائه می‌دهد که از قضا مانند فروشگاه اپل کمیسیون دریافت می‌کند!!

مدیرعامل اپیک از قانون کره جنوبی که فروشگاه‌های اپلیکیشن را از اجبار توسعه دهندگان برای استفاده از سیستم پرداخت اختصاصی منع می‌کند، تمجید کرده است. گوگل یک برنامه برای پذیرش این قانون ترسیم کرده اما اپل هیچ تغییری ایجاد نکرده است. سوئینی اپل را به پیروری قوانین ظالمانه خارجی، در حالی که قوانین تصویب شده دموکراسی کره را نادیده می‌گیرد، متهم کرده است. او اظهار داشت که اپل باید متوقف شود.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.