ضرب الاجل قاضی به اپل ؛ تا ۱۸ آذر باید اجباری بودن استفاده از سیستم پرداخت اپل لغو شود

اپل در دادگاهی که با اپیک گیمز داشت پیروز شد و کمپانی توسعه دهنده بازی Fortnite، به خاطر تخطی از قوانین اپ استور، محکوم شد. با این حال حکم قاضی برای اپل سراسر پیروزی نبود و Yvonne Gonzalez Rogers گفت که اپل باید اجازه قرار دادن لینک و گزینه‌ها را به توسعه دهندگان برای سیستم پرداخت درون برنامه‌ای دلخواه بدهد.

اپل موظف شد ظرف ۹۰ روز بعد از صدور حکم، تغییرات لازم را اجرایی کند. با این حال اپل درخواست توقف در اجرای حکم را داد با این دلیل که زمان بیشتری می‌خواهد تا چگونگی اجرای این حکم را بررسی کند و تا زمان بسته شدن تمامی پرونده‌های اپیک گیمز، مهلت خواست.

با این حال درخواست اپل توسط قاضی گونزالس رد شده و زمانی بیشتری به اپل داده نشد. این یعنی اپل تا ۱۸ آذر وقت دارد تا اجازه استفاده از سیستم پرداخت های دیگر را به توسعه دهندگان بدهد. اپل می‌گوید که اگر مجبور به تغییر شود، پلتفرم به هم می‌ریزد و مصرف کنندگان و توسعه دهندگان آسیب می‌بینند.

وکیل اپیک گیمز، گری بورنشتاین در طی جلسه دادرسی گفته بود که این تنها استراتژی اپل برای به تاخیر انداختن تغییرات است و تا زمانی که مجبور نشود، هیچ کاری نمی‌کند.

قاضی به شدت با درخواست اپل مخالفت کرده و گفته که اپل فقط درخواست زمان اضافه نکرده است. در عوض دستوری می‌خواهد که عملا تغییر را سال‌ها به تعویق می‌اندازد، چون ممکن است دادگاه‌های دیگر با اپیک گیمز تا ۵ سال هم زمان ببرد. وکلای اپل استدلال کردند که می‌خواهند تغییرات تا حل و فصل تمامی پرونده‌ها به تعویق بیفتد و به برنده شده در دادگاه تجدید نظر مطمئن هستند.

قاضی گفته که اپل هیچ دلیل معتبری برای درخواست خود ارائه نداده است و آن‌ها را متهم کرد که یک درخواست زمان بی‌پایان می‌خواهند که نیاز به هیچ تلاشی برای رعایت حکم ندارند.

اپل قصد دارد به دادگان استیناف حوزه نهم ایالات متحده آمریکا اعتراض کند. سخنگوی اپل در این باره گفته: اپل معتقد است که تا تمام درخواست‌های تجدید نظر در این مورد حل و فصل نشوند، نیازی به اعمال تغییرات اضافی در کسب و کار نیست. ما قصد داریم با توجه به این شرایط، به دادگاه استیناف حوزه نهم اعتراض کنیم.

با این حال اپل حدود یک ماه فرصت دارد تا حکم دادگاه را بپذیرد و شاید هم دادگاه بالاتری رای را بشکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.