تمسخر اپل توسط سامسونگ ؛ دستمال رایگان برای مشتریان گلکسی S20

زمانی که شما اولین نسل آیفون را خریداری می‌کردید، درون جعبه آن یک دستمال به منظور تمیز کردن دستگاه وجود داشت. اما اکنون اپل برای دادن یک دستمال به شما، ۱۹ دلار پول می‌خواهد. در یک اقدام بازاریابی هدفمند برای تمسخر این موضوع، سامسونگ به مشتریان گلکسی S20 در آلمان یک دستمال رایگان می‌دهد.

زمانی که فروش پارچه اپل آغاز شد، تبدیل به میم اصلی شبکه‌های اجتماعی گردید. حتی تیم iFixit واقعا اقدام به کالبد شکافی یکی از آن‌ها کرد. اقدام سامسونگ برای ارائه پارچه تمیز کننده رایگان به مشتریان گلکسی S20، یک اقدام بازاریابی نوآورانه است که قطعا توجه خوبی را به آن‌ها جلب می‌کند.

این کمپین سامسونگ فقط در آلمان است و تنها به ۱۰۰۰ دستمال تمیز کننده محدود می‌شود و از طریق اپلیکیشن Samsung Members اهدا می‌شود. سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا سامسونگ این طرح را برای دارندگان گلکسی S20 ارائه داده که از معرفی آن حدود ۲ سال می‌گذرد. شاید بهتر بود سامسونگ کمپین گسترده‌تری را راه اندازه می‌کرد و دستمال تمیز کننده رایگان را با پرچمدار فعلی خود یعنی سری گلکسی S21 یا حتی گلکسی Z Fold 3 و Z Flip 3 می‌داد.

البته این اولین باری نیست که سامسونگ اپل را به سخره می‌گیرد. سال گذشته سامسونگ نبود آداپتور شارژر در جعبه آیفون را سوژه کرد. کمپانی کره‌ای در سال ۲۰۱۸ نیز به خاطر بریدگی صفحه نمایش آیفون X، حواشی ایجاد کرد. با این حال سامسونگ و سایر تولید کنندگان اندرویدی راه اپل را در پیش گرفتند و آداپتور شارژ را از جعبه حذف کردند و گوشی‌های خود را با بریدگی صفحه نمایش ارائه نمودند!

اگر سامسونگ بخواهد رویه همیشگی خود در تمسخر اپل را دنبال کند، احتمالا به زودی یک دستمال تمیز کننده نسبتا گران به فروش خواهد رساند. این هم یکی از رویه‌های بی‌معنی در این صنعت می‌باشد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.