تیم کوک روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده است

0 52

تیم کوک، مدیر عامل فعلی اپل، طبق مصاحبه‌ای که با نیورورک تایمز داشته، نظر خود را در مورد ارز های دیجیتال مانند بیت کوین به اشترک گذاشته و در مورد آینده واقعیت افزوده (AR) نیز صحبت کرده است.

در گفتگوی تیم کوک با اندرو راس سورکین، مدیر عامل اپل گفته که این شرکت به رمز ارزها نگاهی دارد اما قصد ندارد به زودی کاری در رابطه با آن‌ها انجام دهد. او اشاره کرد که برخلاف تسلا، اپل برنامه‌ای برای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال ندارد زیرا سهامداران اپل، سهام این کمپانی را برای تجارت در ارز های دیجیتال خریداری نمی‌کنند. این اپل را بیشتر از تسلا متمایز می‌کند که برای مدت کوتاهی بیت کوین را برای روش پرداخت خرید خودرو ارائه کرد.

همچنین بخوانید:

تیم کوک گفت که اپل قصد ندارد در آینده نزدیک ارز دیجیتال را به عنوان روش پرداخت برای محصولات یا در بستر اپل پی بپذیرد.

جالب اینجاست که مدیر عامل اپل خودش دارای ارز دیجیتال است و گفته: منطقی است که ارز دیجیتال به عنوان بخشی از دارایی متنوع ما باشد. او افزود این بدان معنا نیست که به کسی برای سرمایه گذاری پیشنهاد دهد. در مورد NFTـها نیز گفت که کانسپت جالبی است اما مدتی طول می‌کشد که راه خود را به عنوان یک بازیگر اصلی پیدا کند.

این اولین باری است که تیم کوک شخصا به ارزهای دیجیتال پرداخت است. در سال ۲۰۱۹، نایب رئیس اپل پی، جنیفر بیلی، در این مورد صحبت کرد و گفت که اپل این صنعت را زیر نظر دارد و ارز دیجیتال را به عنوان چیزی می‌دید که «پتانسیل طولانی مدت جالبی دارد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.