کالبد شکافی دستمال اپل : تعمیر پذیری صفر!

0 64

از زمانی که دستمال ۱۹ دلاری اپل برای فروش قرار گرفت، میم‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی برای آن منتشر شد. یکی از این میم‌ها از گروه معروف iFixit (که محصولات روز تکنولوژی را کالبد شکافی می‌کند)، خواسته که دستمال اپل را کالبد شکافی نمایند و این گروه نیز اقدام به کالبد شکافی دستمال نموده است!

ماده استفاده شده در این دستمال شبیه به پوشش داخلی اسمارت کاور آیپد است که دارای نایه نازکی از میکروفایبر در درون می‌باشد. هر دو دارای حسی مانند چرم مصنوعی و کمی شبیه به آلکانترا (یک پوشش پر استفاده در مد، خودرو سازی و گجت‌های الکترونیکی) هستند.

همچنین بخوانید:

طبق یافته iFixit، پارچه اپل در واقع دو تکه پارچه چسبیده به هم است. این تیم در شرح کالبد شکافی خود به شوخی گفته: اگر از پرداخت ۱۹ دلار هزینه برای خرید پارچه ناراحت هستید، می‌توانید دو لایه آن را جدا کنید و ناگهان دو پارچه دارید که هر کدام فقط ۹.۵ دلار قیمت دارند.

در ادامه با همان لحن طنز آمده که: زیر میکروسکوپ کیفیت ممتاز پارچه پولیشی اپل زنده می‌شود. در سمت چپ یک پارچه تمیز کننده ساده و قدیمی را می‌بینید. حوصله سر بر است. سمت راست؟ الیاف کوچک که به طرز پیچیده‌ای به هم تنیده شده‌اند که نه تنها یک ابزار برای تمیز کردن، بلکه یک شی زیبا که ارزش تمیز کردن را داشته باشد را تشکیل دهند. در این میان این زیبایی، یک خط باریک با ظرافت، شکل میوه بنیادی بشر را نشان می‌دهد: یک سیب. (در پایین عکس مربوط به دستمال اپل درج شده: دستمال توالت تیم کوک :|)

مقایسه دستمال اپل با دستمال معمولی

iFixit همیشه بعد از کالبد شکافی یک امتیاز به عنوان تعمیر پذیری به محصول می‌دهد که به پارچه اپل صفر از ۱۰ داده شده است.

جدا از شوخی، استقبال بالا از پارچه اپل واقعا جای تعجب دارد. در حال حاضر تحویل این محصول ۱۰ تا ۱۲ هفته و شاید هم بیشتر زمان می‌برد!

از طريق iFixit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.