تاخیر در عرضه آیفون ۱۲ به خاطر ویروس کرونا

یک گزارش جدید از سوی Mac Otakara منتشر شده که با استناد به منابعش در زنجیره تامین اپل ادعا می‌کند، به دلیل شیوع ویروس کرونا عرضه آیفون ۱۲ در اواخبر اکتبر (آبان ماه) صورت می‌گیرد.

اپل ابتدا مدل‌های ۴G را را در ماه اکتبر عرضه می‌کند و سپس در ماه نوامبر (ماه بعد از اکتبر) مدل‌های ۵G روانه بازار می‌گردند. این تاخیر به خاطر شیوع ویروس کرونا می‌باشد که برنامه‌های اپل را به خطر انداخته است. ممنوعیت سفر بین المللی چند هفته برنامه توسعه آیفون ۱۲ را مختل کرد. سپس کارخانه‌های مختلف زنجیره تامین اپل با شیوع این بیماری تعطیل شدند.

اپل معمولا آیفون‌های جدید را در اواخر شهریور ماه معرفی می‌کند و در مهر روانه بازار می‌شوند. در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به دلیل تاخیر در تولید، عرضه آیفون X و آیفون XR در ماه اکتبر انجام شد.

در این گزارش همچنین آمده که کمپانی TSMC تولید تراشه ۵ نانومتری A14 را که در سری آیفون ۱۲ استفاده می‌شود را از اواخر سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ آغاز کرده است.

این اولین باری نیست که ما گزارش در مورد تاخیر احتمالی در عرضه آیفون ۱۲ داشته‌ایم. کمپانی برودکام که یکی از بزرگترین تامین کنندگان اپل می‌باشد به عرضه سری آیفون ۱۲ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ اشاره داشته است. با این حال تاخیر تا اواخر اکتبر و اوایل نوامبر می‌تواند تاثیر عمده‌ای در فروش آیفون در سال جاری داشته باشد. گزارش‌های قبلی فقط چند هفته تاخیر را ادعا کرده بودند و می‌گفتند مدل‌های معمولی آیفون ۱۲ مطابق معمول در ماه سپتامبر عرضه می‌شوند و نسخه‌های پرو در ماه اکتبر به دست مشتریان خواهد رسید.

در کل پیش بینی می‌شود که اپل امسال چهار مدل آیفون جدید به عنوان سری آیفون ۱۲ معرفی کند. دو مدل معمولی با صفحه نمایش‌های ۵.۴ و ۶.۱ اینچی رونمایی می‌شود و مدل‎های پرو با اندازه‌های ۶.۱ و ۶.۷ اینچ به دست کاربران خواهد رسید. انتظار می‌رود هر چهار مدل از ۵G پشتیبانی کنند، البته تنها مدل‌های پرو با شبکه‌های mmWave هم سازگار هستند.

از سایر شایعات پیرامون آیفون ۱۲ می‌توان به حذف آداپتور برق و فروش شارژر ۲۰ واتی به صورت جداگانه اشاره کرد. گفته می‌شود آیفون ۱۲ همانند آیپد پرو از لبه‌های مسطح بهره می‌برد و مدل‌های پرو دارای اسکنر LiDAR هستند.

همچنین بخوانید:

از طريق Mac Okatara
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.